środa, 15 wrzesień 2021 14:48

Na jaki kolor i jaką farbą pomalować ogrodzenie betonowe?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
farby do malowania płotu betonowego farby do malowania płotu betonowego

Ogrodzenie betonowe wcale nie musi być nudne. Obecnie na rynku pojawiają się preparaty, które pozwalają na nadanie mu zupełnie nowego charakteru.

Mowa tu o specjalnych farbach. Umożliwiają one pomalowanie ogrodzenia na dowolny kolor. Jaką barwę wybrać? Jak malować płot betonowy, by zachować jego właściwości?

Jak malować płot betonowy?

Jeśli zastanawiasz się, jak malować płot betonowy, musisz skupić się na kilku zasadach. Stare ogrodzenie zwykle jest pokryte mchem i ma zacieki. Z tego powodu należy odpowiednio przygotować powierzchnię przed nałożeniem farby. Na rynku istnieją specjalne preparaty, które pozwalają na usunięcie mchu i zacieków w sposób bezpieczny dla samego ogrodzenia. Przydadzą się także ostre szczotki czy myjka ciśnieniowa. Malowanie płotu betonowego można rozpocząć, gdy całość wyschnie.

– Jeśli na powierzchni betonu pojawiły się jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne, trzeba je wyrównać. W innym przypadku efekt będzie mało zadowalające. W takich przestrzeniach może również gromadzić się woda, wyraźnie wpływając na żywotność nałożonej farby – tłumaczy specjalista z firmy Polifarb Łódź oferującej m.in. preparaty do malowania betonu.

Na jaki kolor pomalować ogrodzenie betonowe?

Nie wiesz, na jaki kolor pomalować ogrodzenie betonowe? Opcji jest naprawdę wiele. W przypadku prywatnych, eleganckich posesji najczęściej wybiera się klasyczne, uniwersalne barwy dopasowane do elewacji czy innych elementów ozdobnych. Są to więc takie odcienie, jak grafit, brąz czy nawet czerń. Na rynku pojawiają się także kolorowe farby do betonu, ale są one znacznie mniej popularne. Sprawdzają się np. w przypadku posesji przedszkoli, szkół czy charakterystycznych budynków, które znacznie odróżniają się od powszechnie wznoszonych obiektów.

Sprawdź farby do malowania ogrodzeń dostępne w ofercie POLIFARB: https://polifarb.lodz.pl/pl/11809-farby-do-ogrodzen

Warto, by kolor farby do malowania płotu betonowego był dopasowany do innych elementów znajdujących się na posesji. Wówczas można stworzyć spójną całość. Jest to doskonałe rozwiązanie również w sytuacji, gdy zależy Ci na właściwościach betonu, ale nie podoba Ci się jego szary kolor.

Popularnym wyborem jest też zieleń. Wówczas płot pełni rolę swego rodzaju żywopłotu. To dobry wybór także w sytuacji, gdy płot betonowy ma być spójny z posadzoną roślinnością, również tą pnącą. Biel natomiast sprawia, że ogrodzenie jest widoczne z daleka. Doskonale komponuje się ono również z jasną elewacją.

O czym pamiętać podczas malowania płotu betonowego?

[obraz_1]

Malowanie płotu betonowego powinno przebiegać z zachowaniem kilku zasad. Przyda się pędzel oraz wałek. Ten drugi sprawdzi się jednak jedynie w przypadku gładkiego podłoża. Warto nałożyć co najmniej dwie warstwy farby, by stworzyć jednolity efekt na całym ogrodzeniu. Czasem jednak konieczne jest naniesienie nieco większej ilości farby, szczególnie w przypadku ciemnych kolorów. Możliwe jest też malowanie płotu betonowego pistoletem.

Dostępne farby do malowania płotu betonowego

Na rynku znaleźć można różne farby do malowania płotu betonowego, które odbiegają od siebie nie tylko kolorem, lecz także właściwościami. Są to preparaty:

  • akrylowe,
  • epoksydowe.

Pierwszy wariant jest odporny na działanie wody, ale okazuje się podatny na uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu w często użytkowanych miejscach wykorzystuje się zwykle farbę epoksydową.

Polecane

  • 1