środa, 21 grudzień 2022 20:37

Na co zwrócić uwagę wybierając zewnętrzne drzwi antywłamaniowe?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
włamywacz podczas próby włamania włamywacz podczas próby włamania materiały prasowe

Budujesz, kupujesz lub remontujesz dom? Każda z tych okazji to doskonały moment na to, aby pomyśleć o zakupie bądź wymianie drzwi wejściowych.

Nawet jeśli mieszkasz w budynku typu blok, dobre drzwi to absolutny niezbędnik do tego, aby mieć spokojną głowę podczas swojej nieobecności. Poniższy tekst poświęcimy temu, na co zwrócić uwagę kupując drzwi antywłamaniowe. Zaczynajmy.

Dlaczego drzwi zewnętrzne antywłamaniowe są tak ważne?

Pomimo że statystyki włamań do domów i mieszkań z roku na rok maleją, nie oznacza to jednak, że nie brakuje amatorów cudzego majątku. Solidne drzwi antywłamaniowe pełnią niejako podwójną rolę. Pierwsza to prewencja. Już sam widok wysokiej jakości drzwi antywłamaniowych odstraszy dużą część złodziei. Fachowiec od włamań potrafi szybko ocenić szansę ich sforsowania i bardzo często rezygnuje z próby ich otworzenia, nie chcąc nadmiernie ryzykować. Druga rola to maksymalne utrudnienie zadania złodziejom. „Wrota” twojego domu powinny być praktycznie nie do sforsowania, a przynajmniej nie na tyle szybko, aby nie zwrócić czyjeś uwagi. Idealnie, jeśli korzystasz z alarmu, który uruchomi się natychmiast przy jakiejkolwiek próbie siłowego ich wyważenia. Każdy producent drzwi antywłamaniowych oprócz bogatego wyboru produktów służy pomocą w zakresie doradztwa, z którego z całą pewnością warto skorzystać.

Włamanie do naszego domu może mieć tragiczne skutki

Włamanie do naszego domu może mieć tragiczne skutki

Solidne drzwi antywłamaniowe, czyli jakie?

Dla laika drzwi to drzwi. Wszystkie wyglądają podobnie. Na pierwszy rzut oka tak, ale kiedy zagłębimy się w temat, szybko okaże się, że poza kształtem antywłamaniowe drzwi zewnętrzne różnią się i to mocno. Czy wiesz np. że dobre drzwi zewnętrzne posiadają specjalny certyfikat, wydawany przez Instytut Techniki Budowlanej? Określa on jedną z 6 klas bezpieczeństwa, gdzie 1 oznacza drzwi bardzo słabe, a 6 niemalże nie do sforsowania nawet z użyciem elektronarzędzi. Poszczególne klasy różnią się przede wszystkim rodzajem użytych do ich produkcji materiałów: blachy, pręty, bolce antywyważeniowe wysuwane w trzech kierunkach. Drzwi chronią nasz dobytek, rzeczy osobiste, prywatność. Pomimo że coraz rzadziej przechowujemy w domu gotówkę, nie brakuje osób, szczególnie starszych, które mają w domu rodzinną biżuterię, a nawet dzieła sztuki (obrazy, rzeźby) o dużej wartości. Ostateczny wybór klasy drzwi powinien być podyktowany tym gdzie mieszkamy. W domach jednorodzinnych powinno stawiać się na drzwi wejściowe antywłamaniowe minimum 4 klasy. Jest to podyktowane tym, że stanowią one główne zabezpieczenie przed złodziejem. W budynkach wielorodzinnych (blokach), drzwi do mieszkania stanowią niejako drugi stopień zabezpieczenia i nie muszą być aż tak solidne. Trudno bowiem wyobrazić sobie, aby ktoś niezauważenie i bez hałasu wyłamał drzwi na dowolnym piętrze, nie mówiąc już o próbie ich przewiercenia. Więcej informacji o drzwiach zdobędziesz na stronie
https://drzwimartom.pl/produkty/drzwi-zewnetrzne/drzwi-zewnetrzne-antywlamaniowe/

Klawiatura kodowa to jeden z nowoczesnych sposobów na zabezpieczanie drzwi zewnętrznych

Klawiatura kodowa to jeden z nowoczesnych sposobów na zabezpieczanie drzwi zewnętrznych

Drzwi antywłamaniowe to tylko jeden z elementów naszego zabezpieczenia domu

Zakup drzwi to decyzja na lata i powinna być poprzedzona dłuższym rozeznaniem na rynku. Poza tym same drzwi to dopiero początek naszego systemu bezpieczeństwa. Absolutnie niezbędne są też dobrej jakości zamki oraz właściwy montaż. Bezpieczeństwo domu kosztuje i w żadnym razie nie należy na nim oszczędzać. Potraktuj zakup drzwi podobnie jak wykupienie ubezpieczenia samochodu. Jako koszt stały posiadania domu. Samodzielny montaż drzwi może kusić niektóre osoby, dlatego ostrzegamy, że może być to podstawą do utraty gwarancji na drzwi. Oprócz drzwi i zamków montaż to niejako trzeci niezbędny element naszej układanki. Najlepsze drzwi niewłaściwie osadzone mogą być łatwym celem dla włamywaczy.

Drzwi wejściowe to wizytówka domu

Mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa, nie możemy jednak zapomnieć o tym, że drzwi zewnętrzne antywłamaniowe to pewnego rodzaju wizytówka każdego domu jednorodzinnego. Dlatego też nie powinny one jakoś specjalnie zwracać uwagi. Drzwi antywłamaniowe nie muszą przypominać drzwi od sejfu. Może to wręcz przykuć uwagę potencjalnych złodziei, aby zwrócić uwagę na dany dom. Skoro mają takie drzwi to pewnie mają coś wartościowego. Nietrudno o taką myśl. Zachowajmy zatem umiar. Bardzo solidne drzwi mogą mieć całkiem zwykły wygląd. Pamiętajmy o tym podczas wizyty w sklepie.

Polecane

  • 1