piątek, 06 listopad 2020 12:14

Modne suknie ślubne

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Suknie ślubne Suknie ślubne

Suknia ślubna to niezwykle istotny wybór. To chyba najważniejsza kreacja w życiu każdej kobiety. Z jednej strony musi być zjawiskowa i elegancka. 

Z drugiej jednak strony musi pasować do stylu i figury panny młodej. Wtedy będzie się ona czuła dobrze w wybranej sukni. Wyboru nie ułatwia fakt ciągle zmieniających się trendów. Jakie są obecnie najmodniejsze suknie ślubne? Do mody wracają koronki.

Suknia uszyta w całości z koronki nie potrzebuje najczęściej żadnych ozdób. Koronka może być także misternym dodatkiem. Suknia może mieć koronowe plecy, lub rękawki. Kolejnym modnym i równie zwiewnym materiałem jest tiul. Stosuje się go głównie w spódnicach.

Dzięki temu dół jest szeroki, ale bardzo lekki. Dla spotęgowania efektu stosuje się sztywną halkę, lub rodzaj krynoliny. Tiul sam w sobie jest bardzo prosty, dlatego góra może być bardzo ozdobna. W ramach ozdób wystąpić mogą naszyte z tiulu czy tafty kwiaty i inne wzory.

Modne są także perły i koraliki układane w misterne wzory. Nie można też zapomnieć o kroju sukni. Niegdyś suknia ślubna składała się ciasnego gorsetu be ramiączek i szerokiej sukni. Nie każda panna młoda wygląda korzystnie w takim fasonie. Obecnie modne są luźniejsze kroje, jak suknie princeski, czy empire.

Szczupłe panny młode będą wyglądały korzystnie w kolumnowej, prostej kreacji. Bardzo modne są także suknie z rękawami.

Najczęściej są wykonane z koronki, bądź z tiulu bogato zdobionego koralikami. Mogą mieć one nawet pełną długość. Warto też dodać, że moda ślubna się liberalizuje. Suknie ślubne występują w różnych długościach i kolorach, Pojawiają się sukienki mini. Popularne są także czerwone suknie.

Na jednym ze swych pokazów, Oscar De La Renta zaprezentował czarną suknię ślubną. Pojawiają się nawet proste suknie wykonane z bawełny dresowej. Obecnie zatem wybór sukni ślubnej to wybór podyktowany własnym wyczuciem stylu.

Polecane

  • 1