poniedziałek, 14 grudzień 2020 16:57

Miska wisząca – na czym polega jej doskonałość?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
vitra miska wc vitra miska wc

Nowoczesna łazienka to łazienka, która nie tylko ciekawie wygląda, ale jest również funkcjonalna. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim chodzi tutaj o jej wygodne użytkowanie.

Na tym się jednak nie kończy. Drugą niezwykle istotną rzeczą jest łatwe utrzymanie łazienki w czystości. Producenci ceramiki łazienkowej oferują w tym zakresie wiele świetnych rozwiązań. W przypadku muszli WC jednym z nich są miski wiszące. Na czym polega ich doskonałość i dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie do swojej łazienki?

Czym jest podwieszana miska WC?

Miska wisząca, czy też podwieszana, to nic innego jak miska WC, która jest zamontowana na specjalnym stelażu podtynkowym. Dzięki temu dolna część muszli nie dotyka podłogi. Taka instalacja nie tylko wygląda nowocześnie, ale jest również niezwykle praktyczna, ponieważ znacząco ułatwia utrzymanie łazienki w czystości. Wynika to z braku połączenia muszli z podłogą, co niweluje ilość miejsc trudnych do mycia, np. różnego rodzaju szpar i złączeń, w których lubi zbierać się kurz.

Jednym z cenionych producentów ceramiki łazienkowej, oferujących nowoczesne miski podwieszane, jest turecka marka Vitra. Miski WC Vitra są nie tylko praktyczne i trwałe, ale odznaczają się również niezwykle ciekawym wzornictwem i zróżnicowaną konstrukcją.

Dzięki temu w łatwy sposób można dobrać odpowiedni design wyposażenia, który będzie pasował do aranżacji łazienki np. miski wiszące zaokrąglone albo miski wiszące o bardziej prostokątnym kształcie (np. Miska Wisząca New S20 Vitra). Równocześnie możemy zdecydować się na taką konstrukcję miski, która będzie w naszym przypadku najbardziej funkcjonalna. Przy czym chodzi tutaj głównie o miski z kołnierzem lub miski rimless (bezranotowe).

Miski wiszące rimless

O ile już sam fakt montażu misek podwieszanych jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, to jeśli wybierzemy miskę bezrantową, możemy w znaczący sposób zwiększyć wygodę użytkowania swojej toalety. W takich modelach jak np. vitra miska wc rimless znajdziemy dodatkowe udogodnienia, ułatwiające utrzymanie łazienki w czystości. Jak to możliwe?

vitra miska wc

vitra miska wc

Miski bezrantowe pozbawione są wewnętrznego rantu ceramicznego, który w przypadku tradycyjnych muszli służy do rozprowadzenia wody po obrębie całej miski. W przypadku muszli bez kołnierza, takich jak np. Miska Wisząca Sento Bezrantowa Vitra czy Miska Podwieszana Metropole Rimless Vitra, zamiast rantu zastosowano specjalne żłobienie, po którym woda swobodnie przepływa, dokładnie spłukując całą powierzchnię muszli. Brak rantu to brak problemów z czyszczeniem trudno dostępnych rejonów miski, gdzie lubi gromadzić się trudny w usunięciu kamień.

Gdzie się sprawdzi wisząca miska WC?

Miski podwieszane sprawdzą się praktycznie wszędzie. Doskonale nadają się zarówno do mniejszych, jak i większych łazienek. Można je montować w głównej łazience lub toalecie przeznaczonej dla gości. Wiszące miski WC są również najczęściej spotykane w toaletach publicznych. Wszystko ze względu na łatwość utrzymania ich czystości i higieny. Przy czym trzeba pamiętać o tym, że montaż wiszącej miski WC wymaga zakupu specjalnego stelaża podtynkowego, ponieważ bez niego nie ma możliwości zainstalowania tego typu muszli w łazience.

Polecane

  • 1