poniedziałek, 09 maj 2022 08:49

Męskie perfumy, na które warto postawić wiosną tego roku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
https://perfumy.pl/ https://perfumy.pl/ pixabay

Przedwiośnie to idealny moment na to, by mężczyzna mógł zmienić coś w swym wizerunku. I nie chodzi tu wyłącznie o rezygnację z grubych i ciepłych ubrań na rzecz ich lżejszych i cieńszych odpowiedników. Warto też zwrócić uwagę na zapach, który - dzięki interesującym liniom perfum - powinien nawiązywać do wiosennych aromatów.

 

Klasyka i nowoczesność

Wybierając optymalne, wiosenne perfumy męskie można skorzystać z klasycznych wariacji, składających się z mięty, alkoholu etylowego i owoców cytrusowych. Wśród tych ostatnich dominującą rolę powinny odgrywać przede wszystkim cytryny, które wprowadzają do kompozycji dużo świeżości. Osoby preferujące bardziej innowacyjne perfumy męskie, powinny zdecydować się na kompozycje wprowadzone na rynku w ostatnim dziesięcioleciu. Ciekawym rozwiązaniem są aromaty odnoszące się do konkretnych rejonów Europy. W tym roku dużą popularnością cieszą się perfumy nawiązujące do śródziemnomorskiej plaży. Łączą się w nich aromaty cytrusów, zapach morza, a także - zależnie od kombinacji - dodatek lawendy, mięty i rozmarynu.

Nutka perwersji na wiosenny dzień

Świetnym pomysłem jest skorzystanie z wyjątkowych, choć nieco kontrowersyjnych perfum nawiązujących do popularnych... przypraw. Połączenie pieprzu, cytrusów, mięty i (opcjonalnie) zapachu morza, to doskonała metoda na zwrócenie na siebie uwagi. Warto postawić na kombinacje, w których wspomniany pieprz jest pierwszym, wyraźnie wyczuwanym aromatem. Faktem jest, że ten skądinąd dość kontrowersyjny zapach może budzić gwałtowne emocje, ale już po kilku minutach zostanie on złagodzony delikatnymi, mocno orzeźwiającymi cytrusami. Cóż, taka kombinacja zapachów jest dokładnie taka sama jak mężczyzna. Na początek onieśmiela ona wyrazistym, wręcz szorstkim zapachem, by już po chwili przyciągać dobrze znanymi, cytrusowymi aromatami.

Unisex również dla mężczyzn

Opcjonalnie mężczyzna może też wybrać ostrożny wariant unisex, który sprawdzi się zarówno u panów jak i u pań. Jest to wariant przeznaczony głównie dla tych panów, którzy preferują wyrazisty, klasyczny zapach. Kombinacja taka to idealny przykład na to, że perfumy męskie na wiosnę to nie jedyne rozwiązanie, na które mężczyzna może się zdecydować. Dobrze znany amatorom klasycznych zapachów alkohol etylowy sprawdzi się w każdych warunkach i to niezależnie od pory dnia lub roku.

Męskie perfumy to dla wielu osób temat tabu. Mimo to stanowią one bardzo ciekawy, a zarazem tajemniczy element męskiego wizerunku. Szukając nowych, zapachowych inspiracji, warto zwrócić uwagę na sklep https://perfumy.pl/, w ofercie którego znajduje się bogaty pakiet tych perfum.

Polecane

  • 1