wtorek, 15 wrzesień 2020 10:53

Meble kuchenne na wymiar

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Meble kuchenne na wymiar Meble kuchenne na wymiar

Przez ostatnie trzydzieści lat model życia Polaków znacznie się zmienił. Dziś już nie chcemy mieszkać w blokach z „wielkiej płyty”, które są szare i brzydkie. Znacznie chętniej szukamy mieszkań w nowym budownictwie, bardziej zróżnicowanym.

Nie mamy też ochoty wchodzić do swojego mieszkania i widzieć w nim tej samej meblościanki co u sąsiada obok i na górze, i jeszcze na dole. Zależy nam na tym, aby się wyróżnić. Szeroka oferta mebli i dekoracji domowych pomaga w tym, ale często to nam nie wystarcza i chcemy mieć coś zupełnie niepowtarzalnego. Rozwiązaniem mogą być meble wykonane na wymiar.

Bądź oryginalny

Jednym ze sposobów wyróżnienia są meble kuchenne na wymiar. Wystarczy wybrać się do stolarni i zaprosić pracownika do domu, aby zmierzył dokładnie pomieszczenie, w którym mają zostać zamontowane nowe meble. Trzeba mu również przekazać wszystkie wymagania dotyczące przyszłego umeblowania. Czym mają charakteryzować się poszczególne elementy mebli, jaki kolor drzwiczek będzie najlepszy, ile półek powinno znaleźć się w zestawie, czy mają być przeszklone witrynki w szafkach czy może lepiej, aby była w nich półka na wino. To wszystko należy zgłosić już przy rozmowie wstępnej z pracownikiem stolarni.

Pomocny projektant

Po dokładnym określeniu, o co Ci chodzi, lista wymagań trafi do projektanta, którego zadaniem jest stworzenie mebli idealnych. Projekt powinien połączyć Twoje marzenia i wymagania z możliwościami ich spełnienia. Jak możesz się spodziewać nie wszystkie Twoje pomysły mogą zostać zrealizowane. Często wynika to nie tyle z ograniczeń projektanta, co przestrzeni do wykorzystania. Bywa, że lista szafek, półek i sprzętów, które mają znaleźć się w umeblowaniu znacznie przekraczają możliwości przestrzenne kuchni. W takim wypadku projektant musi wybrać najważniejsze elementy i stworzyć z nich niepowtarzalne meble.

Gotowy projekt musisz zaakceptować lub wprowadzić do niego poprawki. Potem rusza produkcja mebli.

Po kilku tygodniach w Twoim domu pojawią się monterzy, których zadaniem jest zainstalowanie całej konstrukcji. Po kilku dniach okropnego bałaganu możesz się cieszyć pięknymi, nieszablonowymi meblami w swojej kuchni.

Łatwo odmienisz mieszkanie

Stworzenie niepowtarzalnej przestrzeni kuchennej nie jest wcale takie trudne. Z pomocą stolarzy znających się na swoim fachu możesz wyposażyć ją we wszystkie niezbędne sprzęty oraz wymarzone szafki, regały półki i półeczki. Jeśli do tego dodasz kilka roślin, dekoracyjnych dodatków i praktycznych przyrządów w wybranym przez siebie stylu szybko stwierdzisz, że Twoja kuchnia jest jedyna, niepowtarzalna i po prostu Twoja.

A kiedy znudzi Ci się jej wygląd, zmienisz kilka dodatków dekoracyjnych i pojawi się ona w zupełnie nowej odsłonie.

Polecane

  • 1