piątek, 24 marzec 2023 21:38

Materac średnio twardy i jego budowa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac średniotwardy materac średniotwardy pixabay

Materace oferowane na rynku posiadają zróżnicowaną konstrukcję a także twardość od tych miękkich po bardzo twarde. Najbardziej uniwersalna powierzchnia do snu będzie średnio twarda. Taki materac dobrze sprawdzi się dla dzieci i osób dorosłych. Materac średnio twardy aby dobrze pracować musi mieć zapewnioną odpowiednią bazę. Dla dzieci i dla osób z niską wagą materac może być piankowy, dla dorosłych lepiej sprawdzi się konstrukcja kieszeniowa.

Jeszcze inaczej będzie jeśli kupujemy duży materac dla dwóch osób a ich waga jest zróżnicowana. W takim przypadku idealnie będzie wybrać konstrukcję kieszeniową multipocket czy materac lateksowy. Materac kieszeniowy, pocketowy posiada ponad 250szt sprężyn na 1m2 a wersja multipocket 510szt sprężyn na 1m2. Materac multi jest bardziej sztywny i mniej ugnie się pod naciskiem. Materace lateksowe nie posiadają sprężyn ale mają bardzo wysoka gęstość pianki, która gwarantuję najwyższą trwałość materaca. 

Wykończenie materaca średnio twarde

Każdy materac w zależności od wybranej twardości będzie miał inne wykończenie. Modele średnio twarde są oparte na piankach, sprężystych, plastycznych czy profilowanych. Polecamy materiał lateksowy, który jest niezwykle wygodny i przewiewny. Materac taki będzie trwały i dobrze podpierający. Materiał lateksowy sprawdza się dla alergików nie pochłania kurzu ani roztoczy. Inny materiał visco memory jest plastyczny, zapamiętujący kształty. Mięknie pod wpływem ciepła i ogrzewa. Dalej możemy wyróżnić piankę molet czyli materiał profilowany, sprężysty z wypustkami, pianka fajnie dopasuje się do ciała. Każdy znajdzie coś dla siebie tylko warto zapoznać się z właściwościami pianek.

Gdzie zakupić dobry materac?

Na rynku jest sporo sprzedawców i handlowców materacy, który są pośrednikami producentów. Dziś jednak można znaleźć i kupić materac prosto od producenta, czyli minimalizujemy koszty jakie naliczają pośrednicy. Kupno materaca u producenta to duża zaleta i praktycznie można wybrać model dopasowany do naszych potrzeb. Polecamy sklep internetowy Sennes.pl, który posiada rozbudowaną ofertę modeli materacy co do twardości czy rozmiaru materaca. Każdy materac jest produkowany po zakupie do 3 dni a wysyłany na płasko. Materac średnio twardy będzie dostępny o w niestandardowych rozmiarach i o budowie jakiej tylko zamarzymy.

Polecane

  • 1