czwartek, 28 kwiecień 2022 14:41

Materac dla osoby powyżej 150 kg

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Materace multipocket Materace multipocket Photo by Andrea Piacquadio: https://www.pexels.com/photo/woman-in-grey-jacket-sits-on-bed-uses-grey-laptop-935743/

Klasyfikacja materacy opiera się głównie na takim parametrze jakim jest waga użytkownika czy użytkowników. Służy to temu aby łatwiej było komuś kto nie zna się na tej dziedzinie dobrać odpowiedni model.

Modele mięknie dedykuje się głównie dzieciom bądź osobom o wadze do około 60 kg. Z kolei przy wadze około 150kg poleca się wybrać modele o mocnej konstrukcji, odporne na wypracowanie i takie z powierzchnią bardzo twardą. Oczywiście waga użytkownika jest tylko jedną z wytycznych, równie ważne jeśli nie istotniejszą są upodobania klienta.

Konstrukcja multipocket czyli podwójna ilość sprężyn

Materace sprężynowe produkowane są w kilku wariantach. Materace multipocket oznacza użycie wkładu z niemal podwójną ilością sprężyn w stosunku do wersji klasycznej. Zapewnia to dużo większą stabilizację materaca, mniejszą jego sprężystość a co za tym idzie większą twardość. Wersja multipocket to najmocniejsza wersja tej konstrukcji. Każda sprężyna zamknięta jest we własnej kieszeni co zapewnia cichą i punktową pracę całego materaca. Jeśli użytkownikowi zależy na stabilnym, mocnym materacu warto, żeby zainteresował się tym rodzajem konstrukcji.

Jakich surowców unikać a jakimi się zainteresować

Jeśli waga użytkownika wynosi w granicy 150 kg wybór materacy piankowych czy modeli plastycznych nie jest najlepszym wyborem. Surowcem, który raczej się nie sprawdzi będzie pianka visco memory czyli taki rodzaj pianki, który reaguje na ciężar ciała i na jego ciepło. Pod wpływem tych czynników powierzchnia materaca mięknie. Dużo lepszym wyborem będzie materac z samego lateksu czyli którego rdzeń stanowi lateks. Taki materac nie posiada sprężyn jest jednak bardzo wygodny i wytrzymały. Inna opcją będą surowce usztywniające powierzchnię materaca typu końskie włosie, kokos ale raczej w większej ilości niż jedna warstwa.

Wysoki i twardy czy raczej jedno z tych

Wybierając materac o dużej grubości należy liczyć się z jego większą sprężystością. Im większa sprężystość materaca tym mniejsza jego odczuwalna twardości. Jeśli więc zależy Ci na materacu raczej twardym, zwartym korzystniej jest wybrać model niezbyt gruby, na konstrukcji klasycznej bądź w wersji multipocket. Równie trwałym i mocnym wyborem a jednocześnie niezwykle komfortowym będzie wybór modelu z rdzeniem lateksowym. Powierzchnię modelu lateksowego też można usztywnić dodatkowo poprzez dodanie warstwy materiałów sztywnych typu kokos, końskie włosie czy trawa morska.

Kto pyta nie błądzi

W przypadku wątpliwości w kwestii tego jaki model będzie najodpowiedniejszy warto posiłkować się wiedzą konsultantów. Dla klientów dostępny jest szereg możliwości kontaktu z konsultantem, od połączeń telefonicznych po komunikator. Można zadzwonić bądź napisać i dopytać np. o różnice pomiędzy konkretnymi modelami albo dopytać o stronę techniczną zamówienia. Jeśli zatem masz jakieś pytania dotyczące oferty materacy na www.kaszmirowysen.pl nie miej oporów.

Polecane

  • 1