poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:58

Materac 90x160 cm bez sprężyn – czy warto taki kupić?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Materac 90x160 cm Materac 90x160 cm pixabay

Lateksowe materace królują ostatnimi czasy dając się poznać jako te niezawodne. Materace lateksowe czyli te, których rdzeń stanowi odlew jednolitej bryły lateksu. Inna opcja to modele piankowe z dodatkiem warstwy lateksu ale do tych odniosę się później.

Lateks jest surowcem mocno sprężystym, chłodnym, o świetnej wentylacji co zapewnia mu szereg kanalików czyli tzw. perforacji rozsianych jednolicie po całej powierzchni. Jest to surowiec niezwykle uniwersalny i odporny na odkształcenia. Pod wpływem większego nacisku czyli pod użytkownikiem o większej masie ciała lateks stawia większy opór a pod lżejszym użytkownikiem czyli przy mniejszym nacisku jego opór jest mniejszy. Dzięki temu właśnie materac 90x160 lateksowy zachowuje swoją uniwersalność. Lateks jest surowcem, który nie stwarza środowiska korzystnego do rozwoju bakterii czy wirusów dlatego uznaje się go za typowo antyalergiczny produkt.

Materac bez sprężyn to nie tylko lateks

Lateks jest świetnym materiałem a jego cena zwraca się wraz z komfortem i żywotnością tego surowca. Cena takiego materaca nie należy do najniższych jednak nie ma wątpliwości że w tym przypadku płaci się za jakość. Jeżeli szukasz czegoś tańszego bez sprężyn alternatywą może być materac piankowy, który też można wzbogacić warstwą lateksu. Materace piankowe oparte są o piankę poliuretanową wysokiej gęstości tzw. HR. Wyższa gęstość pianki zapewnia jej większą żywotność w porównaniu do klasycznej pianki T25 czy nawet mniej niż T25. Materac piankowy 90x160 cm będzie na pewno lżejszy niż model lateksowy. Lateks nie należy do najlżejszych surowców. Materac piankowy może być wzbogacony o jedną warstwę lateksu bądź o dwie warstwy. Obie te opcje klasyfikują materac jako średnio twardy.

Materac piankowy w różnych wydaniu

Materac piankowy 90x160 cm to taki, którego rdzeń stanowi pianka jednak sama powierzchnia może być zróżnicowana pod względem twardości. Materac, który wzbogacony jest o dodatek maty kokosowe czy końskiego włosia albo trawy morskiej będzie materacem twardym po tej stronie, po której użyto utwardzających surowców. Z kolei dodatek podwójnej pianki visco memory nada takiej plastyczności, że materac zakwalifikuje się już do kategorii miękkiej. Pozostałe ogólnie używane surowce tylko pianka moletowana, warstwa pianki visco czy warstwa bądź dwie lateksu klasyfikują materac jako średnio twardy. W zależności od grubości rdzenia czyli tej pianki HR materac będzie miał wyższy bądź niższy stan. Szeroki wybór różnych rodzai materacy znajdziesz na Godre.pl

Polecane

  • 1