wtorek, 20 wrzesień 2022 10:40

Małe mieszkanie - aranżacja idealna na niewielki metraż!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
małe mieszkanie aranżacja małe mieszkanie aranżacja https://mart-id.pl/

Czy można wygodnie mieszkać na niewielkiej przestrzeni? Jeśli jest dobrze zaprojektowana, to oczywiście, że tak! Aranżacja małego mieszkania to niełatwe zadanie.

Trzeba podejść do niego z dużą rozwagą, tak, by stworzyć wnętrze zarówno stylowe, przytulne, jak i funkcjonalne. Sprawdźmy więc, o czym powinni pamiętać właściciele małych mieszkań, tworząc projekt mieszkania. 

Najważniejsze zasady urządzania małego mieszkania

Jeśli chodzi o małe mieszkanie aranżacja powinna być bardzo dobrze rozplanowana. To klucz do sukcesu. Jeśli podejdziemy do tego zadania z rozwagą, to nawet z małych mieszkań możemy zrobić wspaniałą i niezwykle funkcjonalną przestrzeń. Naszym celem jest przede wszystkim optyczne powiększenie małego wnętrza. Dlatego też w tworzeniu takiego planu, warto trzymać się pewnych zasad, które umożliwią nam osiągnięcie takiego efektu. 

Zasada numer jeden to jasne kolory. W niewielkich przestrzeniach warto używać warw odbijających światło, takich jak odcienie bieli, czy bardzo jasnego beżu. Dzięki temu stają się one bardziej rozświetlone, a tym samym sprawiają wrażenie znacznie przestronniejszych. Z tego samego powodu warto też zadbać o odpowiednie oświetlenie małego mieszkania. Źródeł światła powinno być jak najwięcej. Mogą różnić się formą, czy kształtem — ważne, by niemal każde miejsce było dobrze doświetlone. 

Kolejna istotna rzecz to to, by na niewielkiej powierzchni nie znajdowała się zbyt duża ilość rzeczy. Nie ma nic gorszego, niż zagracone, małe mieszkanie. Im większa przestronność, tym powierzchnia będzie sprawiać wrażenie większej.  

Jak urządzić małe mieszkanie? 

Wiemy już, że jedną z najważniejszych rzeczy, o jakich należy pamiętać, urządzając małe mieszkanie jest aranżacja przestronna. Tutaj bez wątpienia warto trzymać się zasady mówiącej, że mniej znaczy więcej. Ale jak uzyskać tym samym funkcjonalną przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na wszystkie potrzebne rzeczy? Receptą są strefy. Urządzanie mieszkania według stref pełniących konkretne zadanie i funkcje to najlepszy sposób na to, by przestrzeń była dobrze zagospodarowana. 

Tworzenie małych przestrzeni to przede wszystkim korzystanie ze sprytnych rozwiązań. Dlatego też w aranżacji małego mieszkania doskonale sprawdzą się wielofunkcyjne meble. Warto zainwestować na przykład w wygodną sofę z funkcją spania, czy też łóżko chowane w ścianie. Dobrze jest też zwracać uwagę na detale, takie jak choćby to, czy krzesła można wsunąć w całości pod stół. Takie triki pozwalają na bardzo dużą oszczędność miejsca. 

aranżacja małego mieszkania

aranżacja małego mieszkania

Polecane

  • 1