piątek, 19 maj 2023 10:24

Kuchnia w stylu industrialnym – tych elementów nie może w niej zabraknąć!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
kuchnia w stylu industrialnym kuchnia w stylu industrialnym mat.prasowe

Industrialne wystroje wciąż są na topie. Lubimy je za przestronność, funkcjonalność i prostotę, a do tego wyjątkowy klimat, na który można liczyć. Aranżacjom industrialnym dajemy szansę w poszczególnych pomieszczeniach, ale i przestrzeniach, takich jak kuchnia. Jakich elementów nie może zabraknąć w kuchni, która ma za zadanie prezentować styl industrialny?

 

Materiały charakterystyczne dla wystrojów industrialnych

Wystroje industrialne bazują na otwartych przestrzeniach, surowych materiałach oraz stonowanej kolorystyce. Aranżacje te niegdyś powstawały przede wszystkim w poprzemysłowych wnętrzach, dziś zaś doceniamy je za funkcjonalność i możliwość zastosowania w dowolnych przestrzeniach domowych. Lubimy je również za prostotę, minimalizm i surowość, ale razem tworzące wyjątkowe połączenie.

W industrialnej kuchni nie może zabraknąć najbardziej charakterystycznych materiałów. Jakich? Postawimy tu na metal – surowy, zimny, a przy tym tak wyjątkowy w swojej estetyce. O matowym bądź błyszczącym wykończeniu. Sprawdzi się np. szczotkowana stal bądź wielkopowierzchniowe płyty z metalu, które – choć głównie kojarzone z gastronomią – na kuchennej ścianie będą doskonałym rozwiązaniem, zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym.

Metal lubi się z drewnem. Ten ostatni to surowiec naturalny, uwielbiany, bo wnoszący do wnętrz ciepło, przyjazny klimat, a przy tym nie brakuje tu nowoczesnych produktów czy elementów wyposażenia. Do kuchni industrialnej pasują drewniane dekoracje, ale i najbardziej podstawowe artykuły, z których korzystamy na co dzień, ponadto meble. Deski, stołki barowe oraz ławy można znaleźć na stronie https://www.kulkahome.pl/.

Wystrój industrialny, który ma być nieco mniej surowy, za to bardziej elegancki, a nawet wyrafinowany, polubi się również ze szkłem. Dla tego materiału warto znaleźć miejsce wśród elementów oświetleniowych. Blask światła, błysk kryształowych detali, a do tego wysokiej jakości metal w odcieniu złotym bądź srebrnym, to połączenie, które zawsze wzbudza zachwyt.

Funkcjonalne i proste meble kuchenne

Kuchnia to serce domu. Tutaj przyrządzamy posiłki dla najbliższych, ale i spożywamy je. Nierzadko spędzamy tu czas przy kubku ulubionego i aromatycznego naparu – w pojedynkę, z ukochaną „połówką” bądź w samotności. Potrzebne nam zatem meble – krzesła i stół.

W industrialny wystrój kuchennego wnętrza wpiszą się przede wszystkim proste i praktyczne meble, bez zbędnych ozdobników, za to wyróżniające się najwyższą jakością wykonania. Postawimy zatem na ekskluzywne hokery, prostokątny bądź kwadratowy stół, nad blatem którego wiszą pojedyncze lampy wiszące.

Dodatki, które są wisienką na torcie

Nawet najbardziej minimalistyczny wystrój potrzebuje odpowiednio dobranych detali i dodatków. W kuchni industrialnej stawiamy jednak na ozdoby, które są praktyczne i proste, spełniają zatem więcej ról niż tylko dekoracyjną. Porad w temacie tworzenia tego szczególnego wystroju można poszukać na stronie http://www.budowlanyblog.com.pl/.

W kuchni spędzamy każdego dnia bardzo dużo czasu. To przestrzeń o szczególnym znaczeniu, dlatego jej dopracowany wystrój ma znaczenie. Korzystając z powyższych wskazówek uda się stworzyć klimatyczną kuchnię o industrialnym charakterze.

Polecane

  • 1