wtorek, 22 marzec 2022 15:20

Komin systemowy - to warto wiedzieć

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Firma Pekabet Firma Pekabet pixabay

Bezsprzecznie w obecnych czasach coraz większą popularnością cieszą się systemy kominowe. Jakie są zalety systemów kominowych?

Czy warto się na nie zdecydować? Ile potrzeba pieniędzy, aby zamontować system kominowy? Lepiej wybrać komin systemowy czy komin tradycyjny? Aby poznać odpowiedź na te pytania zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Komin systemowy vs tradycyjny

Kilka lat wstecz standardem była budowa murowanego komina. Niemniej jednak takie rozwiązanie wiązało się zarówno ze sporymi kosztami, a także koniecznością przeprowadzenia wymagających robót. Odprowadzenie produktów spalania z pieców i kotłów na popularne wówczas paliwa stałe przede wszystkim przekładało się na konieczność zapewnienia materiałów doskonale radzących sobie z wysokimi temperaturami. W dzisiejszych czasach w celach grzewczych wykorzystuje się paliwa ciekłe, które wiążą się z innymi wymaganiami dotyczącymi odprowadzania spalin. Ponadto nowoczesna technologia pozwala na wykorzystanie materiałów, które zapewnią najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz nie będą wiązały się z koniecznością modyfikacji projektu budowlanego.

Jakie są zalety kominów systemowych

Do zalet systemów kominowych należy:

  • szybki montaż
  • łatwiejszy transport materiałów,
  • oszczędność niezbędnego miejsca do wykonania komina systemowego,
  • uzyskanie kompletnego systemu kominowego u jednego producenta. Przekłada się to na mniejsze ryzyko wystąpienia potencjalnych problemów,
  • unormowanie się temperatury spalin,
  • duże bezpieczeństwo,
  • wysoka szczelność,
  • długi okres gwarancji na elementy systemów kominowych,
  • możliwość dopasowania do zróżnicowanych projektów i systemów ogrzewania.

Ile kosztuje system kominowy?

Całościowy i ostateczne koszt komina systemowego będą zależny od konkretnego przypadku. Wpływ na wysokość tej inwestycji będzie miał między innymi wykorzystany materiał, charakterystyka projektu budowlanego, liczba przewodów kominowych, średnica wkładu kominowego czy niezbędne elementy dodatkowe. Ponadto cena zależna jest od oferty wybranego producenta i nie zawsze powinna być czynnikiem decydującym podczas podejmowania wyboru. Pamiętaj, że bezpieczeństwo i efektywność odprowadzania spalin jest najważniejsze. Ostatecznie koszty będą nieco wyższe niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, jednak z drugiej strony zostanie to zrekompensowane dzięki długiej żywotności konstrukcji oraz zdecydowanie prostszym pracom montażowym. Firma Pekabet - https://pekabet.pl/ - zapewni idealnej jakości system kominowy w przystępnej cenie. Zachęcamy do zapoznania się z jego ofertą.

Polecane

  • 1