piątek, 09 kwiecień 2021 14:31

Klimatyzacja, czyli sprawdzony sposób na upały

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Serwis wentylacji szczecin Serwis wentylacji szczecin pixabay

 Zmiany klimatu coraz dotkliwiej dają się nam we znaki każdego roku. Często zauważalny jest niemalże całkowity brak okresu przejściowego, czyli przedwiośnia.

Po zimie bardzo szybko przychodzą wysokie temperatury, które co roku zaczynają ustanawiać nowe rekordy. Z tego powodu  tak wiele osób zaczyna interesować się klimatyzacją. Dlaczego warto mieć w domu klimatyzację i czy trzeba serwisować ją regularnie?

Fakty i mity na temat klimatyzacji

Klimatyzacja jest dziś bardzo popularna. Jej powszechność sprawia, że klimatyzację można spotkać dziś w niemalże każdym budynku, począwszy od szkół i uczelni, na biurach i urzędach kończąc. Klimatyzacja pozwala przetrwać najgorętsze miesiące, które obecnie trwają od maja aż do początków września. Warto wyraźnie podkreślić, że wysokie temperatury są bardzo niebezpieczne, szczególnie dla osób starszych oraz schorowanych. Ryzyko udaru czy zawału podczas upału jest kilkukrotnie wyższe, dlatego tak istotna jest właściwa ochrona przed letnimi upałami. Klimatyzacja pozwala na odpowiednie ochłodzenie powietrza wewnątrz budynku. Warto w tym miejscu podkreślić, że wokół klimatyzacji narosło sporo mitów, które nadal są powtarzane. Jednym z najpopularniejszych jest ten o bardzo szkodliwym działaniu klimatyzacji na zdrowie. Mit o podatności na choroby i przeziębienia po przebywaniu w klimatyzowanym pomieszczeniu bierze się z nieprawidłowego używania klimatyzatora. Otóż klimatyzacja ma za zadanie ochładzać o kilka stopni temperaturę w pomieszczeniu, w porównaniu do tej panującej na zewnątrz. Jeżeli mamy piękną słoneczną pogodę z ponad 30 stopniami Celsjusza i w klimatyzowanym pomieszczeniu obniżymy temperaturę do 15 stopni, to wiadomo, że będzie to bardzo niekorzystne i drastycznie zwiększy prawdopodobieństwo chorób i przeziębień. Jeśli szukasz fachowej firmy z działu klimatyzacja wentylacja oraz jej fachowego serwisu i montażu, to najlepszym rozwiązaniem jest firma klimapol.net.pl

Dlaczego należy regularnie serwisować klimatyzację?

Jednym z najgorszych błędów jakie można popełnić w trakcie użytkowania klimatyzacji jest brak jej regularnego sprawdzania. Serwis klimatyzacji  https://www.tmsu.pl/ pozwala na dokładne wyczyszczenie wszystkich filtrów (w razie potrzeby także ich odgrzybienie) i regulację wszystkich ważnych parametrów. Co więcej, bardzo często potrzebna jest fachowa naprawa klimatyzacji, aby klimatyzator działa dokładnie tak jak należy. Utrzymywanie klimatyzacji we właściwym stanie technicznym pozwala uniknąć większych i bardziej kosztownych usterek, a także sprawia, iż używanie klimatyzacji jest po prostu bezpieczne. Serwis wentylacji szczecin, to fachowe doradztwo, montaż oraz serwis klimatyzacja.

Polecane

  • 1