środa, 02 listopad 2022 12:38

Kiedy warto wynająć podnośnik nożycowy?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
podnośniki nożycowe podnośniki nożycowe mat.prasowe

Dostanie się na wysokość nie musi wymagać rozstawiania rusztowań lub używania drabin. Dzięki podnośnikom nożycowym prace wysokościowe mogą odbywać się bezpieczniej, szybciej i wydajniej. Kiedy warto zdecydować się na wynajem takiego sprzętu?.

 

Jak działają podnośniki nożycowe

Podnośnikami nożycowymi nazywa się urządzenia dźwignicowe, które wyposażone są w platformę unoszoną za pomocą mechanizmu nożycowego. Umożliwiają prowadzenie prac na wysokości od kilku do kilkunastu metrów zależnie od modelu.

Znajdujący się na platformie pracownik może wykonywać czynności bezpośrednio z niej, pod lub obok miejsca docelowego wewnątrz lub na zewnątrz budynków.

Podnośniki nożycowe – rodzaje

Dzięki temu, że podnośniki nożycowe są dostępne w różnych wersjach, mogą być dostosowane do wielu zadań. Wyróżnia się:

Podnośniki nożycowe elektryczne

Zasilane silnikiem elektrycznym z użyciem energii zgromadzonej w akumulatorach. Podnośniki nożycowe elektryczne przeznaczone są głównie do prac wewnątrz obiektów i dodatkowo na równych nawierzchniach przy obiektach.

Podnośniki nożycowe spalinowe

Z kolei podnośniki nożycowe spalinowe używane są na zewnątrz obiektów. Wykorzystują silniki diesla i napędy 4x4, co powoduje, że mogą być używane na nierównych nawierzchniach.

Zastosowanie podnośników nożycowych
Podnośniki nożycowe wykorzystywane są w wielu pracach wysokościowych. Wynajem podnośników sprawdzi się szczególnie w poniższym zakresie:
Prace budowlane – między innymi związane z budową hali, obiektów infrastrukturalnych,
- Prace wykończeniowe – przykładowo wykańczanie ścian wewnętrznych, elewacji,
- Prace instalacyjne – dotyczące instalacji elektrycznych, oświetleniowych, telekomunikacyjnych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, fotowoltaicznych i innych,
- Prace remontowe – między innymi naprawy, renowacje, modernizacje, na przykład malowanie, usuwanie usterek,
- Prace montażowe – przykładowo montaż konstrukcji, reklam na wysokości,
- Prace konserwacyjne – kontrola i konserwacja instalacji, urządzeń, materiałów,
- Prace porządkowe – mycie okien i elewacji, czyszczenie rynien, wycinka i przycinka roślin, usuwanie nawisów śnieżnych, sopli.

Podnośniki nożycowe – jak z nich skorzystać?

Dzisiaj, aby wykorzystać podnośniki nożycowe do prac wysokościowych, wystarczy kontakt z wypożyczalnią tego typu sprzętu.

Fachowe wsparcie w tym zakresie zapewnia AA Herkules – wypożyczalnia dysponująca 4 oddziałami w województwach mazowieckim, śląskim, dolnośląskim i łódzkim. Obsługa wypożyczalni obejmuje transport podnośników, przeszkolenie operatorów oraz serwis.

Z dostępnymi wariantami podnośników nożycowych i dokładną ofertą najmu w AA Herkules można zapoznać się na stronie: https://wypozyczalniapodnosnikow.pl/

 

Polecane

  • 1