piątek, 27 maj 2022 16:15

Jakie są rodzaje skarpet?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Conteshop Conteshop pixabay

Różne długości, materiały i kolory skarpet, które dostępne są na rynku sprawiły, że ich wybór stał się wyzwaniem. Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem jeżeli chcesz poznać rodzaje skarpet.

 

 • Zakolanówki - takie wysokie skarpety sięgają powyżej kolana i są idealną opcją dla kobiet, które zamierzają nosić spódnice
 •  Podkolanówki - są one używane zazwyczaj pod butami do biegania lub kozakami, w okresie zimowym. Są także powszechnie stosowane w branży lotniczej i hotelarskiej jako element umundurowania. Jest to rodzaj skarpety, która świetnie nadaje się do aktywności fizycznej.
 • Skarpety do łydek - te skarpety są na tyle wysokie, aby zakryć mięśnie łydki i obszar nieco poniżej kolana. Zazwyczaj ludzie z branży sportowej i sportowcy noszą tego rodzaju skarpety jako formę ochrony stóp i łydek. Są to także idealne skarpety do biegania.
 • Skarpety do połowy łydki - tego typu skarpety są najpopularniejsze na co dzień
 • Skarpety typu crew - przypadku aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i w zimie skarpety typu "crew socks"są idealne do biegania i wędrówek. W zależności od długości nogi mogą sięgać aż do mięśni łydek. Zapewniają doskonałą ochronę i przykrycie.
 • Stopki - takie skarpety zapewniają doskonałe przykrycie i chronią stopy przed pęcherzami, które powstają w tylnej części stóp.
 • Skarpety Low Cut - są to krótkie skarpetki, które sięgają nieco ponad górną krawędź buta i mają prążkowany brzeg - zwykle nosi się je do butów do biegania.
 • Skarpety do kostek - tego typu skarpety należy nosić do nisko wyciętych butów, takich jak loafersy lub balerinki.
 •  Skarpety bezuciskowe - jest to cienki rodzaj skarpetek, który tworzy idealną warstwę ochronną do noszenia ich do loafersów lub butów typu baleriny.
 • Skarpety zakrywające palce - ten typ skarpet zakrywa jedynie palce i środkową część łuku stopy. Są one przeznaczone do noszenia wewnątrz obuwia, takiego jak mokasyny, mule, buty wsuwane. Półskarpetki nie są przeznaczone do noszenia do każdego obuwia, ale są absolutnym must-have dla każdego, kto kto posiada pół buty.

Jak wybierać skarpety?

Skarpetki powinny być dobrze dopasowane, nie uciskając palców ani nie pozwalając, by dodatkowy materiał fałdował się, marszczył i powodował tarcie. Pięta skarpety powinna przylegać do pięty, natomiast część podbiciowa powinna przylegać do łuku. Szwy muszą być płaskie i nie powinny ocierać ani uciskać żadnej części stopy.

W sklepie Conteshop znajdziesz ogromny wybór skarpet - https://conteshop.pl/skarpety. Począwszy od tego, że wszystkie powyższe rodzaje skarpet są tam dostępne, to dodatkowo wybór kolorystyczny w wyżej wspomnianym sklepie jest ogromny.

Polecane

 • 1