poniedziałek, 02 październik 2023 18:01

Jakie drzwi wejściowe wybrać? - krótki przewodnik

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
drzwi wejściowe drzwi wejściowe fot: materiały prasowe

Drzwi wejściowe do domu to wizytówka gospodarza i mała zapowiedź tego, co możemy znaleźć w środku. Warto zatem zadbać o to, aby ich wygląd był spójny z elewacją i otoczeniem, jak na przykład pozostałe elementy stolarki okiennej i drzwiowej. W niniejszym wpisie podpowiadamy, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, przymierzając się do ich wymiany.


Stosunek jakości do ceny

 Pierwszą rzeczą, na którą wielu z nas zwraca uwagę, jest naturalnie cena. Nikt nie chce przepłacać za drzwi. Jednak ich jakość ma znaczenie, jak długo będą nam służyć i czy zachowają swój pierwotny wygląd. Nie zawsze "droższy znaczy lepszy", jednak zwykle jakość wykorzystanego materiału i precyzja wykonania detali decydują o tym, że warto zainwestować w nieco bardziej kosztowny model.

Materiał wykonania a izolacja cieplna

Popularne i najczęściej spotykane w sieciowych marketach budowlanych, są drzwi stalowe lub plastikowe. Takie drzwi również mogą wyglądać bardzo dekoracyjnie, jednak ich wzornictwo częściej wpisuje się w nowoczesny, minimalistyczny design. Jeśli potrzebujemy czegoś bardziej rustykalnego, co podkreśli klasyczny styl domu, wybór drzwi stalowych nie będzie dobrym pomysłem. Mają one jeszcze jedną wadę, a mianowicie stosunkowo wysoki współczynnik przenikania ciepła, co oznacza, że nie izolują wnętrza domu od zewnętrznych warunków powodowych i tym samym są mniej przyjazne dla środowiska i naszego portfela - tracąc ciepło, zwiększamy nakłady na bieżące ocieplenie domu zimą.

Drzwi wejściowe drewniane

Drzwi wejściowe drewniane charakteryzują się wysoką estetyką oraz dobrymi parametrami cieplnymi. Współczynnik przenikania jest niski, co oznacza, że ciepłe powietrze zatrzymujemy w domu. Dzieje się tak najczęściej, dzięki wykorzystaniu w strukturze drzwi klejonki drewnianej oraz płyt HDF o wysokiej twardości lub wiórowych. Taka budowa umożliwia również uzyskanie wielu zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych wzorów oraz kolorów drzwi. Powierzchnia może być wykonana z forniru dębu, sosny, mahoniu, orzecha etc. Wybierz solidne drzwi wejściowe z drewna - gdzie zamówić? Aby model wpisywał się w trendy oraz cieszył funkcjonalnością, odwiedź sprawdzonego producenta i zapewnij swoim domownikom poczucie komfortu i bezpieczeństwa przez długie lata.

Polecane

  • 1