wtorek, 05 lipiec 2022 16:13

Jakich zasad należy przestrzegać, aby mieszkanie wyglądało luksusowo?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
luksusowe mieszkania w Ząbkach luksusowe mieszkania w Ząbkach pixabay

Każdy z nas marzy o tym, aby jego mieszkanie było urządzone gustownie, stylowo, według jego osobistych preferencji, które sprawią, że będzie odgrywał rolę azylu, do którego przyjemnie będzie udać się po całym dniu wykonywania nużących obowiązków.

Są tacy, którzy lubują się w skromnych, minimalistycznych wnętrzach, które są przede wszystkim komfortowe, ale są też ludzie, których fascynują wnętrza luksusowe, w których panuje przepych, lecz zachowują przy tym samym funkcjonalność. Zazwyczaj kojarzy się to z ogromnymi apartamentami w Warszawie, bądź wielkimi domami, nie jest to jednak warunek konieczny. Na małych przestrzeniach również da się urządzić mieszkanie, luksusowe lub po prostu sprawiające wrażenie luksusowego! Są pewne zabiegi, które zadziałają na dosłownie każdej przestrzeni, czy to niewielkiej czy tej ogromnej. Jakich zasad należy przestrzegać, żeby uzyskać wymarzony efekt luksusowego mieszkania w Ząbkach? Które elementy będą do tego zupełnie niezbędne?

Czym cechuje się luksusowe mieszkanie?

Kiedyś luksus był kojarzony głównie z przepychem, nagromadzeniem złota i bogatych dodatków. Można powiedzieć, że z upływem czasu, jego pojmowanie ciągle się zmienia. Teraz luksus jest znacznie bardziej elegancki, niż miało to miejsce wcześniej. Nie wyklucza się on absolutnie z minimalizmem, czy stonowanymi kolorami, choć wymaga dodania kilku urozmaiceń. Jedna rzecz się nie zmieniła, luksus wciąż stawia na wysokiej jakości produkty, materiały, jedwab, satyna, a przede wszystkim naturalne drewno. Ważna jest w nim też część artystyczna, obrazy, rzeźby, których wzory absolutnie odbiegają od wszelkich banałów, zawierają w sobie głębię. Dodatkowo, luksus kojarzy się z przestrzennością, jeśli Twoje mieszkanie ma niewielki metraż, warto tu zastosować triki, które sprawią, że jego wnętrze będzie się wydawało optycznie większe, takie jak biel na ścianach, odpowiednie oświetlenie, czy choćby lustra (te z bogato zdobionymi ramami są w szczególności pożądane), które sprawią, że przestrzeń wyda się znacznie bardziej głęboka!

Diabeł tkwi w szczegółach

Są elementy, które wbrew pozorom zmienią naprawdę wiele, czego możesz się kompletnie nie spodziewać. Najdrobniejsze szczegóły, potrafią znacznie wpłynąć na odbiór całej przestrzeni. Mowa tutaj nie tylko o akcesoriach, drobnych dodatkach, które zdobią półki, stoliki czy komody. Chodzi tutaj również o rzeczy takie jak drzwi. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby były jasne i jak najbardziej przeszklone, przywodzi to na myśl apartamenty prosto z Nowego Jorku. Dodatkowo, pozwoli to na lepsze oświetlenie przestrzeni, jest to szczególnie ważne przy małych przestrzeniach. Oprócz tego luksusowe apartamenty mają zazwyczaj naprawdę przemyślane gałki czy uchwyty przy meblach. Jest to rzekomo rzecz, na którą nikt nie zwraca szczególnej uwagi, nic bardziej mylnego! Powinny być eleganckie i idealnie pasować do mebli. Dobrym pomysłem jest tu złoto, kryształ, formy, które przypominają dawne czasy.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Przechodząc do bardziej widocznych elementów, warto zwrócić uwagę na podłogę. Ta wykonana z drewna jest najlepszym pomysłem, oczywiście, dobrze byłoby, gdyby została wykonana z prawdziwego, jednak nie jest to konieczne. Obecnie powstają tak dobre imitacje drewna, że znacznie ułatwia to urządzanie wnętrz. Jeśli chodzi o sufit, dodatkowym atutem może być jego ozdobienie. Sztukaterie będą pasować idealnie do Twojego luksusowego mieszkania! Nie zapomnij również o ceramice, ta wysoka jest szczególnie pożądana. Doda apartamentowi prestiżu, elegancji oraz klasy. Niekoniecznie muszą to być ozdoby stojące, może się ona znajdować także na ścianach, bądź chociażby podłogach.

Polecane

  • 1