sobota, 03 wrzesień 2022 13:01

Jaką pompę do wody wybrać do domu, ogrodu, a jaką do instalacji przemysłowych?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
pompy wody Grundfos pompy wody Grundfos https://www.sklep-watermark.pl/grundfos

Mieszkając w bloku, nie zastanawiamy się nad tym jak to się dzieje, że w kranie płynie czysta woda. Sytuacja zmienia się jednak, gdy należy ją dostarczyć do domku jednorodzinnego, ogrodu lub na działkę rekreacyjną.

Wbrew pozorom podłączenie instalacji wodociągowej nie gwarantuje dostępu do czystej wody. Aby taka znalazła się w kranie i pod prysznicem, należy zadbać o odpowiedni rodzaj pompy. Na jaką się zdecydować? Pompy obiegowe? Zatapialne czy może jednak hydrofory? Które pompy wody Grundfos zagwarantują czystą, zdatną do picia wodę w Twoim gospodarstwie?

Pompy wody Grundfos - gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Niekwestionowanym światowym liderem w w produkcji pomp do wody jest Grundfos. Producent dostarcza instalacje oczyszczające wodę z zabrudzeń zarówno do klientów indywidualnych, czyli do domków jednorodzinnych, ale i do dużych koncernów przemysłowych. Tak naprawdę pompy Grundfos znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędny jest pobór wody oczyszczonej. I tak pompa Grundfos to absolutne must have we wszystkich sieciach wodociągowych, instalacjach przemysłowych, klimatyzacyjnych czy chłodniczych, a także w systemach myjących i do uzdatniania wody. Wysoka jakość produktów gwarantuje również odpowiednie parametry niezbędne w dostarczaniu wód gruntowych do zakładów wodociągowych, a także czystej wody w gospodarstwach rolniczych i ogrodnictwie.

Jakie pompy Grundfos sprawdzą się w ogrodnictwie, a które w zaawansowanych instalacjach wodociągowych?

Kryteria podziału, a tym samym i wyboru pompy są bardzo różne. To, na który model warto się zdecydować, zależy od kilku kluczowych parametrów. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj zbiornika, z którego pompa ma pobierać wodę. Ze względu na ten czynnik, pompy dzieli się m.in. na zanurzeniowe i głębinowe, nawierzchniowe oraz hydrofory.

Pompy ogrodowe

Kupując pompę ogrodową, warto wziąć pod uwagę pompę ogrodową peryferalną. To zatapialny rodzaj pompy wody Grundfos. Jej elementy wyprodukowano z wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych, materiałów antykorozyjnych. Pompa sprawdzi się nie tylko na działkach rekreacyjnych, ale i w szklarniach lub w instalacjach, zasilających niewielkie gospodarstwa domowe.

Pompy obiegowe i cyrkulacyjne

Bardziej zaawansowanym rodzajem pomp są pompy obiegowe Grundfos oraz pompy cyrkulacyjne. Stosuje się je najczęściej w instalacjach grzewczych, systemach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, a także w instalacjach przemysłowych czy w C.W.U. Jak wskazuje ich nazwa, mają na celu spowodować obieg wody, który jednocześnie ma być źródłem ciepła. 

Pompy hydroforowe

Najczęściej wybieranymi pompami do celów typowo ogrodniczych lub rolniczych (czyli podlewanie ogródków, a także nawadnianie upraw), są pompy hydroforowe. Często określa się je również ssącymi, samozasysającymi lub napowierzchniowymi. Mają zapewniać wodę wolną od zanieczyszczeń. Grundfos posiada w swojej ofercie kilka modeli tego rodzaju pomp. Różnią się między sobą parametrami, a w tym przede wszystkim mocą i wydajnością.

Wybór pompy wody należy przede wszystkim uzależnić od własnych oczekiwań i potrzeb. Rodzajów pomp dostępnych na rynku jest w tej chwili bardzo dużo. Jednak poza optymalną ceną, podczas wyboru, warto kierować się ich jakością i funkcjonalnością.

Polecane

  • 1