poniedziałek, 12 kwiecień 2021 16:31

Jak zarobić na kupnie mieszkania?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
House flipping House flipping pixabay

Kupno mieszkania nie zawsze wiąże się z pragnieniem posiadania własnej przestrzeni. Czasem zakup nieruchomości to przemyślana strategia, która ma przynieść znaczne korzyści finansowe.

Dlaczego mieszkanie do remontu to dobra opcja? Czy można zarobić na kupnie mieszkania?

House flipping, czyli kup tanio, sprzedaj drogo

House flipping to opcja pozwalająca zarobić na nieruchomościach. Zwolennicy takiego rozwiązania wyszukują domy i mieszkania do remontu, a po ich zakupie dokonują niezbędnych renowacji i sprzedają nieruchomości z zyskiem. Kluczem do sukcesu działalności jest kupno nieruchomości do generalnego remontu – zły stan techniczny wiąże się z atrakcyjną ceną, a znajomość trendów i zaufana ekipa fachowców to szybki, tani remont, który znacznie zwiększa wartość nieruchomości.

Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania? Sprawdź, jak żyć komfortowo na: https://immodi.pl.

Najważniejszy element to czas – house flipping jest opłacalny tylko wtedy, gdy maksymalnie ograniczymy koszty, dlatego cena mieszkania do remontu musi być niższa niż cena rynkowa, a po sprawnej modernizacji lokalu i ewentualnemu uregulowaniu jego stanu prawnego trzeba jak najszybciej odsprzedać mieszkanie z zyskiem. Pomóc może przygotowanie mieszkania do sprzedaży, tak aby prezentowało się jak najbardziej atrakcyjnie z punktu widzenia potencjalnego kupującego, dlatego warto stawiać na neutralne, uniwersalne aranżacje w ponadczasowym stylu.

Czy warto remontować mieszkania na sprzedaż?

Remont mieszkania na sprzedaż może być opłacalny, ale bez doświadczenia i zaufanych fachowców taka inwestycja jest bardzo ryzykowna. Jako alternatywa dla lokaty bankowej stanowi dobry pomysł na zainwestowanie kapitału, a co więcej w krótkim czasie może wygenerować duże zyski.

House flipping podnosi wartość lokalu nawet, jeśli przeprowadzamy remont jedynie w podstawowym zakresie, który w stosunkowo krótkim czasie zwiększa zysk ze sprzedaży. Wykorzystywany jest nie tylko w celu odsprzedaży nieruchomości. Coraz częściej zmodernizowane mieszkania wystawiane są na wynajem, a ich potencjał pozwala na ustalenie atrakcyjnej ceny przynoszącej regularne zyski.

Polecane

  • 1