piątek, 14 maj 2021 12:23

Jak wybrać odpowiednie klamki do drzwi?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
klamki do drzwi klamki do drzwi pixabay

Przy wyborze skrzydeł drzwiowych wiele osób skupia się na tym, aby pasowały one jak najlepiej do wystroju wnętrza pod względem kolorystyki oraz wykończenia.

 

Jednak już o wiele rzadziej zwraca się uwagę na detal, jakim jest klamka, którą będzie się te drzwi otwierać. Oprócz komfortu użytkowania, przy jej wyborze warto także kierować się odpowiednią estetyką. Czym dokładnie kierować się przy wyborze klamek do drzwi wewnętrznych? Zobacz także przegląd najciekawszych modeli klamek wiodących producentów.

Dlaczego warto poświęcić czas na wybór odpowiednich klamek do drzwi?

Producenci drzwi wewnętrznych, jak i zewnętrznych do swoich produktów dodają klamki, które nie zawsze będą pasowały do urządzanego pomieszczenia. Zazwyczaj są to produkty, które mają się wpisywać w ogólne trendy wnętrzarskie, co powoduje, że praktycznie w każdych drzwiach znajduje się taki sam lub podobny model klamki. Jednak mimo tego, że klamka jest drobnym detalem, może ona znacząco odmienić wygląd skrzydła drzwiowego i doskonale uzupełnić całą aranżację pomieszczenia.

Obecnie na rynku dostępne są produkty z tej kategorii, które można idealnie dobrać do kolorystyki dominującej w pomieszczeniu, a także jego stylistyki. Przykładem mogą być tutaj chociażby klamki Corona, które dostępne są w najmodniejszych kolorach i wzorach, nawiązujących do współczesnych trendów wnętrzarskich.

Czym kierować się wybierając klamki do drzwi wewnętrznych?

Przy wyborze klamek warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Wiele osób w pierwszej kolejności stawia na kolor i kształt produktu. Jest to oczywiście istotne, z uwagi na to, że klamka musi pasować do ogólnej stylistyki pomieszczenia. Warto jednak pamiętać również o innych elementach. Jedną z kwestii jest materiał, z jakiego wykonane są klamki. Klamki wykonywane są z różnych stopów metalu, obecnie najchętniej wybierane są te ze znalu, który łączy w sobie trwałość i ekonomię produkcji. Rodzaj materiału, będzie rzutował m.in. na wytrzymałość tego produktu. Zwróć także uwagę na sposób mocowania klamki do drzwi, a także, z jakiego materiału są one wykonane. Jest to szczególnie istotne w przypadku drzwi szklanych, gdzie wymagane są specjalne okucia niwelujące naprężenia.

Jakie modele klamek do drzwi wewnętrznych są najchętniej wybierane?

Obecnie bardzo popularne są klamki nawiązujące do minimalistycznej stylistyki, które oferuje między innymi wspomniana wyżej marka Corona. Każda klamka Corona jest wykonana z zachowaniem najwyższej staranności o szczegóły. Jeżeli potrzebujesz produktu, który będzie pasował do nowoczesnych wnętrz, zobacz gałki o kwadratowym lub okrągłym kształcie. Sprawdzą się one szczególnie w pomieszczeniach biurowych. Do pomieszczeń mieszkalnych wybierz klasyczne klamki z widocznym lub ukrytym szyldem. Szczególnie ciekawie prezentują się te w czarnym kolorze o matowym lub satynowym wykończeniu. Jednym z ciekawszych produktów są także klamki z subtelnym frezem, który dodaje im niebanalnego wyglądu. Przykładowe modele klamek marki Corona możesz zobaczyć między innymi na stronie: https://handles.pl/162_corona.

Polecane

  • 1