poniedziałek, 04 lipiec 2022 11:02

Jak urządzić nowoczesny salon?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
zakupiony na rynku pierwotnym apartament zakupiony na rynku pierwotnym apartament pixabay

Salon jest przestrzenią, w której spędza się stosunkowo najwięcej czasu. To tam relaksujesz się po pracy, oglądając ulubiony serial, tam zapraszasz przyjaciół na wspólny wieczór z planszówkami, to miejsce wypoczynku i rozrywki.

Z tych też powodów, ważnym jest, aby wnętrze salonu było dobrze rozplanowane. Przestrzenność i komfort to kluczowe słowa w przypadku planowania urządzenia tego pomieszczenia. Dobrym pomysłem na aranżację wnętrza salonu, jest pójście w styl nowoczesny, cechujący się głównie funkcjonalnością oraz minimalizmem. W tym przypadku wspomniane wcześniej przestrzenność i komfort to podstawa, dlatego też jest to styl idealny, gdy mowa o salonach. Jak więc urządzić go, aby zachować kryteria stylu modern i cieszyć się efektowną przestrzenią?

Od czego zacząć?

Styl nowoczesny ma szereg zalet, jedną z nich jest to, że absolutnie nie musisz się ograniczać kolorystycznie ani twórczo. Pomieszczenie w stylu modern ma za zadanie wyrazić Ciebie, a jednocześnie być funkcjonalnym i komfortowym. Nie chodzi tu o to, aby w pomieszczeniu panował nadmiar bodźców, ważnym jest, aby detale były ekspresywne. Dobierając kolor, powinieneś wiedzieć, że nowoczesny salon charakteryzuje się dominacją odcieni szarości, brązów i beży, za to akcenty mogą mieć jak najbardziej szalone odcienie, które ożywią pomieszczenie. Jeśli chodzi o meble, słowem klucz jest tutaj harmonijność, powinny być one ze sobą idealnie dopasowane. Odnośnie ich kolorów, najlepiej będzie wybrać szarość, biel lub beż, natomiast materiały powinny być funkcjonalne.

A co z dekoracjami?

To w tym punkcie możesz zaszaleć. Do salonu nowoczesnego idealnie wpasowują się dekoracje o geometrycznych kształtach. Jest to świetnym pomysłem w przypadku oświetlenia. Metalowe, geometryczne lampy będą wyglądać idealnie. Oprócz tego, nie zapominaj o lustrach! To ważny element w przypadku przestrzeni urządzonej w stylu modern. W kwestii kolorów dekoracji możesz wybrać, co tylko Ci się podoba. Poduszki w różnych odcieniach żółci? Zielony dywan? Czerwone dodatki? Wszystko będzie wyglądało dobrze, jeśli tylko będzie ze sobą spójne. Dobrym pomysłem będzie zawieszenie obrazów modernistycznych, jeśli więc interesuje Cię ta forma sztuki, nie wahaj się po nie sięgnąć!

Co powiesz na salon z aneksem kuchennym?

Jeśli Twój zakupiony na rynku pierwotnym apartament, nie cechuje się dużym metrażem i nie możesz urządzić swojego wymarzonego salonu, gdyż masz w nim za mało miejsca, istnieje opcja idealna. Jest nią salon z aneksem kuchennym. Dzięki temu przestrzeń stanie się optycznie zwiększona, a to przecież przestrzenność jest tak cenna  w przypadku stylu nowoczesnego. Wystrój salonu powinien być dominujący nad aneksem, aneks nie powinien rzucać się w oczy, a jego przestrzeń powinna być jak najbardziej komfortowa w użytkowaniu. Jest to jego najistotniejsza cecha.

Polecane

  • 1