poniedziałek, 21 luty 2022 11:25

Jak przygotować się do ślubu?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Przygotowania do ślubu Przygotowania do ślubu https://vascoimages.pl/przygotowania-do-slubu/

Ślub to ważne wydarzenie nie tylko dla dwojga ludzi, którzy rozpoczynają nową drogę w swoim życiu. Jest to istotny dzień także dla całej ich rodziny.

Dlatego tak istotne jest to, aby odpowiednio zadbać o wszelkie szczególny tego dnia. Nie tylko formalności, ale także i całą oprawę. Im wcześniej się to zrobi, tym więcej czasu zostanie na dopięcie wszelkich szczegółów. Pozwoli to też na nieco mniejszy stres w samym dniu ślubu. Jak zatem przygotować się do ślubu? O czym należy pamiętać?

Przygotowania do ślubu i wesela – od czego zacząć?

Przygotowania do ślubu należy zacząć od formalności. Po początkowej euforii związanej z zaręczynami, należy rozpocząć załatwianie daty ślubu i wszystkiego, co jest potrzebne do tego, aby legalnie zawrzeć związek małżeński. Można wybrać wyłącznie ślub cywilny lub konkordatowy. Trzeba pamiętać, że jeżeli chce się, aby ceremonia zaślubin odbyła się w wybranym przez siebie miejscu, o wiele łatwiej będzie to załatwić w przypadku ślubu cywilnego. Wybierając miejsce na ślub poza urzędem stanu cywilnego, należy mieć na względzie to, aby było ono odpowiednio przygotowane i pozwalało na zachowanie powagi urzędu kierownika USC, a także samej uroczystości. Kiedy znana już jest data ślubu warto od razu poszukać miejsca na wesele, gdyż często najlepsze restauracje czy hotele mają dość długie terminy. Dlatego też wiele Młodych Par wpierw wybiera miejsce, gdzie odbędzie się uroczystość, a następnie dopasowuje do wolnego terminu datę ślubu.

Oprawa wesela – na co warto zwrócić uwagę?

Jeszcze przed poszukiwaniem miejsca na wesele, warto zastanowić się nad tym, jaka będzie oprawa całej uroczystości i jej motyw przewodni. Do tego dopasować wszelkie elementy z nią związane. Obecnie bardzo popularne motywy weselne to styl rustykalny, vintage, glamour czy też boho. Decydując się na jeden z nich warto dopasować do nich stroje Pary Młodej, dodatki do stroju (welon/wianek, bukiet Panny Młodej, bukiecik do butonierki itp.), wystrój sali weselnej, a także takie elementy jak zaproszenia, etykiety weselne, menu dla gości itp.

Warto też pamiętać o odpowiedniej oprawie muzycznej. Tutaj podobnie jak w przypadku rezerwacji sali, warto wcześniej rozeznać się w terminach, aby móc bawić się przy muzyce wybranego przez siebie zespołu.

Wybór fotografa ślubnego – o czym warto pamiętać?

Dość ważną kwestią jest też wybór fotografa, który upamiętni to ważne wydarzenie, jakim jest ślub i wesele. Szukając takiej osoby, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na oferty tych, które mają swoje portfolio na stronie lub portalu społecznościowym. Dobrze, jeśli mogą przedstawić wiarygodne referencje od innych klientów. Zapoznanie się z portfolio takiej osoby pozwoli na zobaczenie, w jakim stylu pracuje. Po wybraniu odpowiedniego fotografa należy podpisać z nim umowę, w której będą zawarte najważniejsze kwestie dotyczące współpracy. Koniecznie musi być w niej podana data wykonania zlecenia, kwota, za jaką będzie pracował fotograf, a także szczegóły takie jak np. ilość oddanych klientowi zdjęć.

Polecane

  • 1