sobota, 22 sierpień 2020 10:43

Jak powinno się przechowywać ług sodowy?

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Przechowywanie ługu sodowego Przechowywanie ługu sodowego

Ług sodowy jest powszechnie używany w przemyśle produkcyjnym. Spotyka się go w zakładach produkujących żywność, czy też mydło. Ważne jest jednak to, aby zawsze był on w odpowiedni sposób przechowywany. Warto poznać kilka zasad, które rozwieją wszelkie wątpliwości na ten temat.

 

W zakładach produkcyjnych muszą pojawić się specjalistyczne zbiorniki na ług sodowy. Jest to ważne, ponieważ muszą one spełniać określony normy bezpieczeństwa, aby środek nie wydostał się poza obręb magazynów. W tym celu przedsiębiorstwa produkcyjne nawiązują współpracę ze specjalistycznymi firmami, które tworzą zbiorniki NaOH. Jest to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na magazynowanie tego środka. Na samym początku warto jednak zastanowić się nad tym, czym tak naprawdę jest ług sodowy.

Czym jest ług sodowy?

Ług sodowy to tak naprawdę wodorotlenek sodu. W jaki sposób się go otrzymuje? Poprzez ługowanie popiołów, ale również zasad dobrze rozpuszczalnych w wodzie. Ług pojawia się na rynku w różnych formach. Może przybrać postać płatków, granulek, mikrokulek, czy też roztworu oraz gruboziarnistego proszku. Wszystko tak naprawdę zależy między innymi od potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa, które wykorzystuje ług do swoich celów. Niezależnie od formy, przechowywanie ługu sodowego musi zostać przeprowadzone w odpowiedni sposób.

Przechowywanie ługu sodowego

Ług wyróżnia się silnymi właściwościach żrącymi. Właśnie dlatego powinien być w odpowiedni sposób magazynowany. Przedsiębiorstwa produkcyjne zawsze powinny zatem stawiać na szczelne zbiorniki, które dodatkowo zostały wyposażone w specjalną wykładzinę chemoodporną. Dopiero takie zbiorniki NaOH zapewniają maksimum bezpieczeństwa. Tego typu związki można magazynować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Co ważne powinny one być odpowiednio dostosowane również do warunków panujących na zewnątrz. Istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ, na przykład na szybsze niszczenie się poszczególnych zbiorników. Właśnie dlatego zakłady produkcyjne przede wszystkim powinny stawiać na współpracę z profesjonalnymi firmami, które zajmują się projektowaniem, wytwarzaniem oraz serwisowaniem tego typu zbiorników. W Polsce niewątpliwie prym w tej dziedzinie wiedze firma Amargo. Wchodząc na ich stronę internetową znajdziesz kontakt do profesjonalnych specjalistów, którzy spotkają się z Tobą i ustalą szczegóły współpracy.

Polecane

  • 1