środa, 17 maj 2023 14:24

Jak ponownie wykorzystać słoiczki po kremach?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
meping.pl meping.pl mat.prasowe

Świadomość na temat negatywnego wpływu odpadów plastikowych na środowisko wzrasta z roku na rok. Coraz częściej wybieramy towary opakowane w ekologiczny i minimalistyczny sposób, nie kierując się przy tym względami ekonomicznymi. Mając na uwadze dobro planety, zaczynamy poszukiwać materiałów przyjaznych dla środowiska i ponownie wykorzystywać produkty opakowaniowe na rozmaite sposoby. Podpowiadamy, jakie alternatywne zastosowanie możemy znaleźć dla słoiczków po zużytych kremach.

 

Proekologiczne postawy

Konsumenci przywiązują znaczną wagę do wartości deklarowanych przez producentów kosmetyków. Mamy swoje ulubione marki nie tylko ze względu na efektywność produktów i dobroczynny wpływ na cerę i włosy - zaczyna nas interesować skład, proces produkcyjny, pozyskiwanie składników i wreszcie to, czy opakowanie jest biodegradowalne, czy nie. Niestety w przypadku pojemników na kosmetyki, nie zawsze jest to możliwe ze względu na ochronę ich właściwości. Jednak aby zminimalizować wpływ odpadów na środowisko, możemy je segregować w celu odzyskania surowca do produkcji kolejnych opakowań lub po prostu wykorzystać opakowania kosmetyczne ponownie - w innych celach kosmetycznych czy rękodzielniczych.

Słoiczki do kremów z wymiennym wkładem

Jednym z rozwiązań oferowanym przez producentów są słoiczki do kremów (znajdziesz je u producenta https://meping.pl/pl/162-sloiki), których wkład można uzupełnić bądź wymienić. Taki zabieg nie ma wpływu na sterylność samego kosmetyku. Zaletą tego jest zwykle fakt, że sam wkład jest zwykle mniej kosztowny, niż całe nowe opakowanie. Dekoracyjne słoiczki na kremy z wymiennym wkładem są jednak znacznie częściej wykonywane ze szkła niż z plastiku.

Słoiki kosmetyczne z plastiku - alternatywne wykorzystanie

Słoiki kosmetyczne mogą mieć zastosowanie praktyczne lub dekoracyjne. Słoik pet możemy wykorzystać na wiele sposobów, zarówno w łazience, jak i do innych celów niż higieniczne. Przygotowując do ponownego użycia słoik plastikowy, należy przede wszystkim umyć go dokładnie i usunąć z niego wszelkie pozostałości za pomocą szpatułki, wacika lub wykałaczki. Opróżniony pojemniczek należy umyć ciepłą wodą z dodatku mydła lub płynu do naczyć, a na koniec wytrzeć do sucha - najlepiej czystym ręcznikiem papierowym. Należy unikać wycierania słoiczków ręcznikami bawełnianymi, z których korzystamy na przykład wycierając ręce, w szczególności jeśli chcemy przeznaczyć słoiczek ponownie na cele kosmetyczne. Odzyskane słoiczki plastikowe można wykorzystać na przykład w podróży - do przechowania wystarczającej ilości balsamu lub maski do włosów bez konieczności zabierania z sobą nieporęcznego opakowania w standardowej pojemności. Czyste słoiki po kremach możemy również wykorzystać do domowej roboty kosmetyków, które mają krótki termin przydatności. Alternatywnym wykorzystaniem słoiczków jest przeznaczenie ich na różnego rodzaju agrafki, pinezki, guziczki czy koraliki, dzięki czemu uzyskamy porządek w przyborach pasmanteryjnych. Pozbywając się naklejek, można wykorzystać dekoracyjne opakowanie jako puzderko na biżuterię. W tym celu możemy ozdobić nakrętkę różnego rodzaju dżetami. Słoiczki można również wykorzystać do przechowywania przypraw kuchennych.

Polecane

  • 1