środa, 13 styczeń 2021 20:22

Jak ochronić dom przed nadmiernym nasłonecznieniem – sprawdź nasze propozycje

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
pergole tarasowe pergole tarasowe

Dobrze doświetlony naturalnym światłem dom to marzenie wielu osób. Jednak niekiedy się zdarza, że ekspozycja na słońce jest nadmierna i wnętrza przegrzewają się.

To powoduje złe samopoczucie osób przebywających w domu. Jest jednak na to rada. Można wykorzystać odpowiednie osłony przeciwsłoneczne, które znajdują się w ofercie sklepów z wyposażeniem i wnętrz. Na jakie rozwiązania warto postawić?

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne – jakie są rodzaje?

Pierwszym rozwiązaniem, po jakie sięgają osoby chcące ochronić swój dom przed nadmiernym nasłonecznieniem, są rolety. Tutaj do wyboru jest wiele ciekawych rozwiązań, gdyż każdy producent rolet ma przynajmniej kilka różnorodnych modeli do wyboru, dostępnych w szerokiej palecie kolorystycznej. Jeżeli chodzi o rolety wewnętrzne, to ciekawym rozwiązaniem są te typu dzień/noc. Do ich produkcji wykorzystuje się materiał w pasy transparentne i nieprzeźroczyste. Przy pomocy mechanizmu reguluje się położenie pasów tak, aby całkowicie lub częściowo zaciemniały pomieszczenie. Bardzo dobrą osłonę przeciw nadmiernemu nasłonecznieniu i nagrzewaniu pomieszczeń dają również rolety wykonane z materiału o właściwościach termoizolacyjnych.

Inną ciekawą propozycją są rolety zewnętrzne, które w zależności od modelu i systemu sterowania można nawet połączyć z systemem domu inteligentnego.

Żaluzje – ochrona i ciekawa dekoracja

Rozwiązaniem, które dalej chętnie jest stosowane, są także żaluzje. Obok aluminiowych coraz większe zainteresowanie budzą te drewniane. Podkreślają one estetykę zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. Dodatkowo ocieplają wnętrze i nadają mu przytulnego charakteru. Również żaluzje można wybrać w wersji zewnętrznej. Wówczas wykonywane są z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych.

Ochrona tarasu i balkonu przed nadmiernym nasłonecznieniem – na co się zdecydować?

Również balkon i taras możesz chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem. W przypadku balkonów ciekawym rozwiązaniem będą różnego rodzaju markizy, które możesz automatycznie otwierać. Przy tarasach również możesz zamontować markizy lub zdecydować się na zupełnie inne rozwiązanie. Jedną z ciekawszych propozycji są nowoczesne pergole tarasowe, które są wykonywane z materiałów wytrzymałych na działanie czynników atmosferycznych oraz silnych wiatrów. Ich nowoczesna stylistyka doskonale pasuje do minimalistycznych brył budynków. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pergoli tarasowych, zajrzyj na stronę http://www.roletyalu.pl/oferta/pergole/pergole-tarasowe

Polecane

  • 1