środa, 27 kwiecień 2022 10:52

Jak efektownie odmienić wygląd mieszkania? Postaw na ciekawe dekoracje

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Franz Marc - 'Gazele' Franz Marc - 'Gazele' Plakaty-i-Reprodukcje.pl.

Praktycznie każdy chce, żeby jego dom czy mieszkanie wyglądały zjawiskowo. Często inspiracji do wystroju wnętrza szuka się w katalogach czy na wystawach w sklepach meblowych.

Przez to często ma się wrażenie, że wnętrza prezentują się bardzo podobnie. Dlatego też warto postawić na oryginalne dodatki wnętrzarskie, które sprawią, że mieszkanie będzie prezentować się zjawiskowo. Dużym ułatwieniem w tej kwestii mogą być różnego rodzaju obrazy.

Ozdób ściany swojego domu pięknymi obrazami

Obecnie wiele mieszkań urządzanych jest tak, aby nawiązywały do minimalistycznego stylu. Dlatego też nie ma w nich wielu dekoracji. W związku z tym możesz postawić na bardzo wyraziste, ale w małej ilości dodatki dobrane do charakteru wnętrza. Tutaj dobrym rozwiązaniem mogą być różnego rodzaju obrazy. Możesz zdecydować się na reprodukcje znanych dzieł sztuki. Tutaj masz ogromny wybór dzieł – abstrakcyjne, surrealistyczne czy kubistyczne będą idealnie pasować do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, w których dominuje geometryczna forma. Nowoczesne, ale o stonowanej kolorystyce i prostej formie, będą dobrze wyglądać, gdy zawisną w nich obrazy nawiązujące do sztuki dalekowschodniej. W klasycznych wnętrzach możesz zawiesić reprodukcje znanych dzieł przedstawiających martwą naturę. Jeżeli interesuje cię takie rozwiązanie, Tematy obrazów zobacz popularne na Plakaty-i-Reprodukcje.pl.

Druk na szkle – doskonały pomysł na dekorację kuchni i łazienki

Coraz częściej w nietuzinkowy sposób dekorowane są takie pomieszczenia jak kuchnia czy łazienka. Jednak te pomieszczenia są wilgotne i powieszenie w nich obrazów w tradycyjnej formie może spowodować ich szybkie zawilgocenie i zniszczenie. Dodatkowo w kuchni istnieje ryzyko zabrudzenia. Dlatego też warto rozważyć rozwiązanie, jakim jest druk na szkle. Przygotowane w ten sposób panele szklane doskonale sprawdzą się jako dekoracja przestrzeni pomiędzy szafkami w kuchni czy okolic kabiny prysznicowej lub wanny.

Panele tego typu są odporne na działanie wilgoci i wysokich temperatur. Produkowane są w specjalny sposób, dzięki czemu są odporniejsze na uszkodzenia niż klasyczne szkło. Na takim produkcie możesz również zdecydować się na druk reprodukcji znanego obrazu lub wybranego przez ciebie zdjęcia. Może to być fotografia z banku zdjęć, ale także wykonane przez ciebie zdjęcie, o ile jest w odpowiedniej rozdzielczości. Do najchętniej wybieranych motywów na panelach szklanych należą motywy abstrakcyjne, a także roślinne i owocowe.

Polecane

  • 1