środa, 10 luty 2021 16:18

Jak dobrze przygotować się do przyjęcia komunijnego?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Dekoracje na Komunię Świętą Dekoracje na Komunię Świętą

Komunia Święta jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego dziecka.

 

Warto podkreślić, że czas uroczystości komunijnych jest także bardzo ważnym okresem dla rodziców, którzy wówczas mają wiele na głowie. Przyjęcie komunijne jest już dziś tradycją, dlatego rodzice z dużym wyprzedzeniem planują przyjęcia komunijne, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. O czym należy pamiętać, by przygotować dla swojego dziecka i najbliższych doskonałe przyjęcie komunijne?

Co wybrać – przyjęcie komunijne w domu czy lokalu?

Pierwszą i najbardziej problematyczną kwestią jest decyzja gdzie urządzone będzie przyjęcie komunijne. Przez ostatnie lata można było zaobserwować dość duży boom na organizowanie przyjęcia komunijnego w lokalach, takich jak restauracje czy sale hotelowe. Takie przyjęcia wyróżniały się dużym blichtrem oraz przepychem, zaś swoją rozmachem przypominały niemalże małe przyjęcia weselne. Obecnie coraz popularniejsze jest organizowanie przyjęcia komunijnego w domu, aby atmosfera była jak najbardziej zbliżona do tej domowej. Dom dekoruje się najrozmaitszymi dekoracjami, zaś w trosce o najwyższą jakość potraw często zamawiany jest także catering.
Warto podkreślić, że niezależnie od wyboru miejsca, cała uroczystość musi być okraszona dekoracjami i innymi elementami, bez których nie może się obejść dzisiejsze przyjęcie komunijne.

Dekoracje, zaproszenia i serwetki, czyli najważniejsze elementy przyjęcia komunijnego

Przyjęcie komunijne już dawno przestało być tylko zwykłym obiadem z rodziną, dlatego przygotowania do tej bardzo ważnej uroczystości zaczyna się na długo przed ostateczną datą Komunii Świętej. Niezależnie od tego czy przyjęcie urządzane jest w lokalu, czy w domu, dekoracje i inne elementy uświetniające uroczystość, są dziś niemalże obowiązkowe. Świeczniki i świece, bogate w ornamenty toppery, figurki i dekoracje tortu, zaproszenia, elementy dekoracji stołu, czy w końcu pudełka na ciasto komunijne, to te elementy, które pojawiają się zarówno w przyjęciach organizowanych w restauracjach, jak i w domu. Warto w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że jakość ozdób i elementów dekoracyjnych jest niezwykle ważna, dlatego dużą popularnością cieszy się sklep internetowy Congee. Akcesoria i dekoracje komunijne dostępne w tym sklepie internetowym - https://congee.pl/pol_n_PRZYJECIA_RODZINNE_I-KOMUNIA-SWIETA-8165.html.

Czym kierować się podczas wyboru dekoracji na przyjęcie komunijne?

Dekoracje komunijne powinny być przede wszystkim spójne – podobna kolorystyka i jednolity styl pozwala zrobić piorunujące wrażenie. Dostępne jest dziś tak wiele elementów ozdobnych i dekoracyjnych, że możliwe jest udekorowanie sali, czy domu w dowolnym stylu. Kryształowe girlandy, personalizowane banery, zawieszki na butelki, czy ozdobne toppery na tort, to tylko niektóre z dostępnych na congee.pl elementów dekoracyjnych.

Przyjęcie Komunijne jest bardzo ważnym elementem obchodów uroczystości przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej, dlatego właściwe udekorowanie miejsca przyjęcia, to gwarancja niezapomnianych i pięknych wspomnień.

Polecane

  • 1