piątek, 04 marzec 2022 12:19

Jak dobierać obrazy?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
obrazy obrazy Świat Obrazów

Obrazy to wspaniała ozdoba naszych ścian. Dzięki obrazom nasze ściany nie są puste i smutne, nadają wnętrzu przytulności.

 

Niezależnie od wystroju wnętrz, warto postawić choćby na jeden obraz w pomieszczeniu. Nadaje to pomieszczeniu szczególnego charakteru. Tylko jak wybierać obrazy i co ma do tego kolor ścian?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Czy obrazy dobieramy do koloru ścian?
  • Kiedy sprawdzają się ciemne kolory i białe meble?
  • Jak dobrze dobrać kolor ścian w pomieszczeniu?
  • Gdzie szukać inspiracji do aranżacji wnętrz?
  • Czy istnieją kolory, które pasują do każdego wnętrza?

W Internecie znajdziemy wiele porad na to, jak dobierać obrazy do wnętrza. Porady znajdziemy na blogach czy forach internetowych poświęconych aranżacji wnętrz. Część z tych porad uwzględnia kolory ścian, część nic o tym nie wspomina. Kto ma rację?

Czy kolor ścian ma znaczenie jeśli chodzi o wybor obrazów?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi to zależy. Część osób dobiera obrazy czy grafiki do koloru ścian. Jednak duża część konsumentow bardziej zwraca uwagę na dobór ramy do obrazu niż samego koloru ścian.

Jeśli jednak nasza koncepcja aranżacji wnętrza opiera się na doborze obrazu do koloru ścian, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Świat Obrazów to miejsce, gdzie znajdziemy wiele pięknych obrazów, które bez trudu dopasujemy do koloru ścian czy do różnych rodzajów ram. Bogaty wybór obrazów zdowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Dostępne w sklepie obrazy dopasujemy zarówno do ciemnych jak i jasnych mebli. Obrazy jak kolory można dobierać do wnętrza lub zgodnie z panującą modą.

Jak dobrać kolory ścian?

Sposobów na dobór koloru ścian jest wiele. Można po prostu wybrać kolor ściany, taki jak nam się podoba, lub dobrać kolor do barw właśnie na obrazach, albo do koloru w jakim obita jest sofa w salonie.

Możemy postawić na stonowane barwy lub na bardziej przyciągające wzrok kolory, jednak to zależy od naszych indywidualnych upodobań.

Możemy też zastosować nieszablonowe rozwiązanie i krótszą ścianę pomalować na wyrazisty kolor a pozostałe ściany na biało.

Z kolei biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia, to do małego lub wąskiego pomieszczenia najlepiej jest stosować jasne barwy, które optycznie powiększą pomieszczenie.

Często kolory ścian dobieramy pod kątem mebli i często uznajemy, że nie wszystkie kolory ścian pasują nam do mebli. Rozwiązaniem mogą być białe meble - sprawdzą się w połączeniu z każdym kolorem.

Pamiętajmy, że jasne kolory optycznie powiększą wnetrze, a ciemne nieco zmniejszą.Oprócz jasnych kolorów także lustro czy dobrze dobrany obraz optycznie powiększa wnętrze. Wtedy odbiór wnętrza jest bardzo pozytywny. Odpowiednie pomalowanie ścian daje naprawdę świetne efekty.

Modne kolory ścian to nie tylko skandynawskie białe ściany czy szare barwy. To także ciepłe kolory, które nadają wnętrzu przytulnego charakteru. Kolorów ścian jest mnóstwo, a każdy producent farb ma swoją paletę barw. Jeśli planujesz remont, dobrze przemyśl kolor, jaki wykorzystasz do malowania ścian. Do wyboru są pastelowe barwy lub odcienie szarości oraz inne kolory. Jeśli nie mamy pomyslu na pomalowanie ścian, warto znaleźć propozycje wnętrza do aranżacji na przykład na blogach wnętrzarskich.

Polecane

  • 1