środa, 04 styczeń 2023 16:08

Gres - gdzie się sprawdzi?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
gres gres Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Płytki gresowe to bardzo wdzięczny element wykończenia wnętrz. Sprawdza się w zasadzie w każdym pomieszczeniu zarówno na podłodze, jak i na ścianie.

Płytki podłogowe są z reguły bardziej wytrzymałe i odporne przede wszystkim na ścieranie, znaczący ciężar oraz uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia czy obicia. Gres szkliwiony można z kolei wykorzystać zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Wspaniale się prezentuje, a do tego ma podwyższone parametry wytrzymałościowe, również w zakresie zmiennych warunków pogodowych, mrozu, wysokich temperatur oraz wilgoci. Dlatego też płytki gresowe szkliwione od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Występują do tego w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach. Z całą pewnością wart uwagi jest również gres polerowany. Charakteryzuje się on specyficzną obróbką z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Dzięki temu na jego powierzchni nie pojawiają się pory, a co za tym idzie, do wnętrza płytki nie przenika wilgoć. Występuje również gres jako drewnopodobne płytki, które do złudzenia imitują wygląd naturalnego tworzywa. Dzięki temu w Twoim domu, a także na tarasie mogą pojawić się wyjątkowo mocne płytki ceramiczne o bardzo interesującym wyglądzie.

Płytki gresowe do każdej powierzchni 

Gres imitujący beton to doskonałe rozwiązanie nawet do wnętrz, zwłaszcza tych zachowanych w klimacie industrialnym. Znakomicie prezentują się również w nowoczesnych loftach i mieszkaniach w klasycznym klimacie. Z kolei płytki łazienkowe, które są obecnie na topie to te o dużym formacie i wyglądzie imitującym marmur w różnym kolorze. Podłoże wykonane z gresu, płytki drewnopodobne i inne ciekawe wzory powinny być odpowiednio grube, perfekcyjnie ułożone i oczywiście dopasowane do wnętrza. Warto zatem zwracać uwagę na ich jakość podczas zakupu. Wspaniale sprawdzają się wówczas płytki heksagonalne, które można umieścić w kuchni, łazience, a także salonie. Znakomicie wygląda połączenie różnych kolorów o podobnej tonacji. 

Płytki podłogowe - jaki gres wybrać?

Dobór płytek gresowych do danego miejsca jest szczególnie istotny. Rozwiązania, które znajdują się na ścianach, powinny być nieco lżejsze, niż te, które umieszczone są na podłodze. Gres szkliwiony to znakomita propozycja na podłogę. Ma on bowiem wysokie parametry techniczne, które gwarantują brak zarysowań, pęknięć czy odkształceń. Wspaniale sprawdzą się w łazience, a także innych pomieszczeniach użytkowych w domu. Gres techniczny również znakomicie się prezentuje. Można go z powodzeniem ułożyć w salonie, a także na tarasie lub balkonie, jako przedłużenie pokoju. Robi ono wówczas niesamowite wrażenie. Zatracenie wyraźnych granic między przestrzenią w domu i poza nim sprawia, że pokój wydaje się większy. Z pewnością warto zwrócić uwagę także na gres drewnopodobny, który do złudzenia przypomina naturalny materiał, a jest od niego dużo trwalszy. Nie wymaga także konserwacji. 

Gres szkliwiony - trwałość na pierwszym miejscu 

Zalety gresu szkliwionego to z pewnością jego wyjątkowa odporność na uszkodzenia mechaniczne. Warto także dodać informację o niskiej nasiąkliwości, co z kolei sprawia, że można go bez obaw wykorzystać w łazience, czy na dworze. Ma gładką przyjemną w odbiorze powierzchnię, a dopasowania konkretnego wzoru nie sprawi Ci większych trudności. Dobór płytek wykonanych z gresu to zatem sama przyjemność. Nie musisz się zatem obawiać, że w którymś z pomieszczeń nie będzie się odpowiednio sprawdzał. W zależności od modelu możesz z niego skorzystać w pokoju dziennym, kuchni, salonie, na przedpokoju, a nawet w sypialni! 

Polecane

  • 1