czwartek, 24 luty 2022 16:38

Fotel Chesterfield - klasyka gatunku

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
fotel chesterfield fotel chesterfield fot.www.idealmeble.pl

Szukasz stylowego fotela do swojego mieszkania, gabinetu, biura? To usiądź wygodnie. Opowiem ci o modelach, które zawróciły niejednemu w głowie.

 Fotel Chesterfield March Rem

Fotel Chesterfield March Rem fot.www.idealmeble.pl

Wygodny a do tego piękny fotel to prawdziwy rarytas we wnętrzu. Z fotelem kojarzą się zawsze przyjemne chwile. To złapanie oddechu w ciągu dnia, kilka minut tylko ze sobą i z ciepłą herbatą, przyjemny wieczór z książką przy kominku albo czytanie lektury z dziećmi gnieżdżącymi się na kolanach babci lub dziadka.

Charakterystyka foteli chesterfield

Fotel przywołuje na myśl piękne obrazy i gustowne wnętrza. A jeśli gustowne wnętrza to nie może w nich zabraknąć chesterfieldów. Meble te charakteryzują się przede wszystkim licznymi pikowaniami. Pierwsze modele miały niskie oparcie, ale z czasem coraz więcej z nich projektowano tak, by miały wysokie i wygodne podparcie dla pleców. Pierwszy fotel chesterfield posiadał zaokrąglone, mocne i grube podłokietniki, a teraz spotyka się warianty z wąską i cienką boczną poręczą. Fotele te początkowo były głównie wykonywane ze skóry. Z czasem jednak trened ten się zmienił i do obicia zaczęto wykorzystywać różnokolorowe tkaniny, welur czy plusz. Współcześnie możemy wybierać w setkach kolorów, rodzajów tkanin i wzorów. I co ważne, te pikowane fotele są wykonywane na zamówienie i to my możemy decydować o wielu składowych mebla.

Współczesna wersja fotela Chesterfield

Fotel Chesterfield Uszak Lord Ludwik Fotel Chesterfield Uszak Lord Ludwik tkanina plusz (fot.www.idealmeble.pl)

Wśród chesterfieldów z pewnością na szczególną uwagę zasługuje fotel uszak. Połączenie charakterystycznych pikowań z solidnymi wygodnymi „plecami” a także bocznymi skrzydłami (zwanymi właśnie uszami) wydaje się idealne. Z czasem wprowadzono także dodatkowe modyfikacje i urozmaicenia. I tak możemy zdecydować się na wersje posiadające stylizowane nogi w stylu ludwik czy boczki w stylu windsor. Wśród współczesnych wersji foteli chesterfield na uwagę zasługą także te w formie kubełkowej, surowe, idealnie pasujące do nowoczesnych wnętrz. W ofercie znajdziemy także fotele biurowe chesterfield z podstawą obrotową. Są też modele upstrzone kryształami idealnie prezentujące się w luksusowej stylistyce glamour. 

To co współcześnie zachwyca w stylistyce chesterfield to brak ograniczeń. Meble są realizowane na zamówienie i przy uwzględnieniu uwag, wyborów i wytycznych klientów. To sprawia, że każdy fotel jest indywidualną produkcją, a my niejako jesteśmy jego projektantami. Dzięki temu mamy mebel, który odpowiada naszych gustom a także wpasowuje się w aranżacje wnętrz naszych domów. Fotele chesterfield to meble nie tylko użytkowe, ale prawdziwe działa sztuki.

Polecane

  • 1