poniedziałek, 04 lipiec 2022 10:53

Dom na przedmieściach Warszawy – dlaczego warto w nim zamieszkać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Dozbud Development Dozbud Development pixabay

Każdy z nas szuka nieruchomości, w której zamieszka na co najmniej na kilka najbliższych lat. Rynek oferuje nam wiele rozwiązań, które musimy rozważyć ze względu na indywidualne preferencje oraz wymagania, a ich lista niejednokrotnie jest bardzo długa.

Również ze względu na to, poszukiwania idealnego miejsca zamieszkania może ciągnąć się miesiącami. Jest to na tyle poważna decyzja, że nie jesteśmy skłonni do uznawania kompromisów. W końcu to właśnie od niej zależy od tego, gdzie oraz jak będziemy żyć. Z roku na rok zwiększa się liczba osób, które z centrum Warszawy decyduje się przenieść na przedmieścia stolicy, między innymi do domów w Otwocku. Taka tendencja nie powinna dziwić ze względu na liczne zalety, które posiada właśnie takie rozwiązanie. Dlaczego społeczeństwo tak chętnie przenosi się do domów pod Warszawą? Dowiesz się, czytając poniższy tekst

W niewielkiej odległości od miast

To, czym kuszą nas najbardziej centra miast takich, jak Warszawa, to dogodna komunikacja w każde miejsce, ale także bezpośredni dostęp do wszelkiego rodzaju sklepów, aptek czy instytucji kulturalnych. Jednak czy wyprowadzając się poza miasto, naprawdę musimy z tego rezygnować? Inwestycje realizowane przez firmę deweloperską Dozbud Development charakteryzują się lokalizacją, która umożliwia szybkie dotarcie na Śródmieście czy Mokotów. Możemy się tam dostać nie tylko za pomocą własnego samochodu, ale także komunikacji miejskiej, która obejmuje także tereny podwarszawskie. Nie sposób zauważyć także, że ze względu na rosnącą populację w tych miejscach, rozwija się w nich także szeroko pojęta infrastruktura.. Dlatego właśnie mieszkając na przedmieściach, jesteśmy w stanie korzystać z oferty Warszawy, a najważniejsze sprawy załatwiać tuż pod własnym domem.

Twój własny ogródek

Podejmując się wskazania zalet domów w okolicach Warszawy, trzeba koniecznie poruszyć temat ogródków. To właśnie one stanowią jeden z ich największych atutów i nie sposób go nie docenić. W szczególności w obecnych czasach, kiedy to pandemia dosłownie zamknęła nas w czterech ścianach. Zalety posiadania własnej zieleni dostrzeżemy również mieszkając w mieszkaniu, które znajduje się w samym centrum. Wówczas jedyną przestrzenią na świeżym powietrzu, która przynależy do naszej nieruchomości, jest balkon. Zresztą nie zawsze, ponieważ gęsta zabudowa w pewnych przypadkach uniemożliwia jego umieszczenie. Przeprowadzając się do z domu, mamy możliwość każdego ranka wyjść na swoje własne podwórko i wypić w spokoju kawę. Jest to przede wszystkim miejsce, z którego będziemy korzystać niezależnie od pory roku. Wiosną możemy grać w badmintona, latem urządzać grille wraz z przyjaciółmi, jesienią szaleć z psem pośród liści, a zimą lepić bałwany. W końcu spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest korzystne dla zdrowia każdego z nas i warto o to zadbać.

Spokój i poczucie bezpieczeństwa

Mieszkając w mieście, żyjemy w ciągłym biegu. Nieustannie musimy coś załatwić i biegamy ze spotkania na spotkanie, nie mając czasu nawet na regularne spożywanie posiłków. Zresztą centrum Warszawy jest znane z tego, że nigdy nie zasypia. To właśnie tutaj każdej nocy odbywają się najlepsze imprezy, a w ciągu dnia tłoczą się turyści, chcący zrobić kolejne zdjęcie. Na dłuższą metę związany z tym hałas i nieustanny tłok, może być bardzo przytłaczający. Warto jest to zostawić za sobą chociaż w części i zmienić swoje miejsce zamieszkania na nieruchomość na obrzeżach stolicy. Wtedy po całym dniu spędzonym na wykonywaniu zawodowych obowiązków będziemy mogli odpocząć w ciszy w swoim własnym domu. Nieruchomości oferowane przez przedsiębiorstwo Dozbud Development dzięki swojej lokalizacji są gwarancją spokoju i niezmąconego gwarem snu każdej nocy. Mamy także pewność, że w sąsiedztwie nie znajdują się mieszkania na wynajem krótkoterminowy, który jest prawdziwą zmorą mieszkańców bloków i kamienic. Jest to tym samym idealne miejsce do zamieszkania wspólnie z rodziną, a przede wszystkim z małymi dziećmi, które będą miały odpowiednie warunki do rozwoju.

Polecane

  • 1