czwartek, 01 wrzesień 2022 08:50

Doładowanie licznika przedpłatowego PGE – ile to kosztuje?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Doładowanie prądu Doładowanie prądu adobestock

PGE to operator energetyczny, który działa przede wszystkim w środkowej i wschodniej części Polski, oferując sprzedaż energii elektrycznej w klasyczny sposób, jak i w formie przedpłaty, wykorzystując do tego celu doładowywane przez użytkowników urządzenia pomiarowe.

 

Korzystanie z takiego rozwiązania niesie ze sobą liczne korzyści. Warto wiedzieć o tym, że doładowanie licznika przedpłatowego PGE wiąże się z określoną opłatą. Może się ona nieco różnić w zależności od podmiotu prowadzącego punkt sprzedaży i jego lokalizacji.

Dlaczego warto skorzystać z licznika przedpłatowego?

Doładowanie prądu w liczniku przedpłatowym ma dwie podstawowe zalety. Przede wszystkim dzięki temu można łatwo kontrolować wydatki na energię. Zapewnia to dodatkowe oszczędności. Świadomość tego, że wykorzystało się daną liczbę jednostek prądu, skłania do podejmowania działań nastawionych na jego oszczędzanie, w tym np. do zakupu urządzeń i żarówek pobierających mniejszą ilość prądu, wyłączania światła, gdy nie przebywa się w danym pomieszczeniu, czy też gospodarowania zużyciem energii, np. przez unikanie trybu stand-by w sprzętach domowych. Doładowywanie licznika przedpłatowego PGE pozwala ponadto na poznanie bieżących stawek za prąd. W obliczu zmian rynkowych, szczególnie widocznych w 2021 i 2022 r., można dzięki temu przewidzieć przyszłe wydatki gospodarstwa domowego.

Koszt doładowania licznika przedpłatowego PGE

Jeśli chodzi o licznik przedpłatowy PGE, koszt jego jednorazowego doładowania nie jest wysoki. Doskonałym tego przykładem jest sieć franczyzowa Żabka. Doładowanie energii w jej sklepach wiąże się z opłatą w wysokości zaledwie 3,99 zł, a w przypadku obszaru PGE Rzeszów – nawet 2,49 zł. Do tego trzeba doliczyć prowizję w wysokości 0,3% wartości transakcji, ale tylko w przypadkach, gdy jednorazowy koszt zakupu prądu przekroczy kwotę 1000 złotych. Jest to jednak rzadkością, nawet przy doładowaniu energii na kilka miesięcy wprzód.

Doładowanie prądu – ile zajmuje czasu?

Doładowanie energii w wybranym punkcie, takim jak Żabka, zajmuje zwykle kilka minut. Jak to działa w praktyce? Wystarczy podać sprzedawcy identyfikator lub numer karty do licznika energetycznego oraz kwotę doładowania prądu. Udostępnia on wówczas wygenerowany w systemie kod, który należy wprowadzić do miernika energii. Na doładowanie prądu trzeba czekać do około 24 godzin. To dlatego tak bardzo ważne jest udanie się do punktu zakupu energii w ciągu tygodnia roboczego. Można dzięki temu uniknąć zbędnego oczekiwania na uruchomienie dodatkowych jednostek prądu, które się zużyje.

Polecane

  • 1