czwartek, 24 wrzesień 2020 09:31

Dlaczego nie warto wybierać taniego sufitu napinanego

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Sufity napinane Gdańsk Sufity napinane Gdańsk

Sufity napinane pozwalają w łatwy sposób nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i ukryć nieestetyczne elementy widoczne na właściwym stropie. Kluczem do uzyskania optymalnego efektu jest właściwy sposób montażu, który powinien zostać wykonany przez fachowców oraz wybór odpowiedniej firmy zajmującej się produkcją powłok sufitowych.

Na co zwrócić uwagę kupując sufit napinany? Na czym polega różnica pomiędzy tanimi a wysokiej jakości powłokami sufitowymi?

Sufit naciągany, czyli szybki sposób na piękne wnętrze

Sufity naciągane uważane są za kompleksowe rozwiązanie, które doskonale wpasowuje się we współczesne trendy. Powłoka sufitowa wykonana na wymiar z termokurczliwej folii PCV lub tkaniny poliestrowej zaczepiana jest o profile aluminiowe zamocowane w ścianach pomieszczenia. W końcowym efekcie sufit napinany wpasowuje się we wszystkie krzywizny i idealnie przylega do ścian pomieszczenia.

Swoje właściwości sufity naciągane zawdzięczają wysokiej jakości ekologicznym materiałom odpornym na ogień, wodę oraz pleśń. Antystatyczna powłoka nie przyciąga kurzu, dlatego jest przyjazna alergikom i nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji. Koszt powłoki zależy między innymi od wielkości pomieszczenia, rodzaju sufitu i wybranych materiałów, a ostateczna wycena powinna zostać podana po dokonaniu wszystkich pomiarów.

Cena a jakość – czym wyróżniają się tanie sufity napinane?

Tak samo jak w przypadku innych produktów atrakcyjna cena sufitu napinanego nie zawsze oznacza oczekiwaną jakość i efekt końcowy, który można uzyskać za pomocą wybranej powłoki. Sufity napinane Gdańsk to produkty wykonywane z najwyższą dbałością o szczegóły i z uwzględnieniem wszystkich oczekiwań klienta. Dzięki zastosowaniu certyfikowanych materiałów dobrej jakości mamy pewność, że zamontowany sufit naciągany będzie trwały i przez długie lata nie straci pierwotnego wyglądu. Tańsze opcje, które mogą wydawać się bardziej korzystne finalnie często nie spełniają oczekiwań – materiał ulega odkształceniom, a kolory stopniowo blakną.

Tanie sufity napinane to tymczasowe rozwiązanie, które traci na funkcjonalności i może wymagać wymiany na nowy model. Sprawdzony sufit naciągany montowany i ewentualnie demontowany przez fachowców nie ulegnie uszkodzeniom i może być zakładany dowolną ilość razy.

Polecane

  • 1