poniedziałek, 28 luty 2022 16:38

Czym jest automatyka domowa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
inteligentny dom inteligentny dom adobestock

Kto mieszka w swoim domu ten wie, ile pracy trzeba włożyć w to, aby wszystkie instalacje i domowe urządzenia działały bez zarzutu. O jak wielu sprawach trzeba pamiętać i jak często brakuje czasu na spokojny odpoczynek czy rozwijanie pasji. Rozwiązaniem tego problemu jest automatyka domowa. Na czym ona polega i czy warto w nią zainwestować? Przeczytaj.

 

Inteligentny dom, czyli jak ułatwić sobie codzienność? 

Ile razy będąc na spacerze myślałaś o tym, czy aby na pewno wyłączyłaś gaz? Jak często wracałeś się  do domu, aby upewnić się, czy zamknąłeś drzwi wejściowe? Czy zdarza Ci się nerwowe poszukiwanie pilota od kina domowego? Jeśli tak, to pomyśl o zastosowaniu w swoim domu automatycznego sterowania wszystkimi instalacjami i urządzeniami. Będą one zintegrowane w jeden system, którym będziesz sterować z panelu centralnego lub zdalnie, dzięki aplikacji na urządzenia mobilne. Ułatwi Ci to panowanie nad codziennym chaosem. Dzięki domowej automatyce stworzysz inteligentny dom, który w pewien sposób myśli i czuje za Ciebie, a Ty zyskasz spokojniejszą głowę i więcej czasu na swoje sprawy. Co istotne, automatykę domową można też zastosować w hotelach, pensjonatach, zakładach pracy czy na osiedlach mieszkaniowych. Automatyczne bramy wjazdowe, drzwi wejściowe, a także włączniki maszyn czy oświetlenia, sterowane z jednego miejsca, to oszczędność czasu, prądu i siły roboczej. A w dodatku pomaga chronić mienie przed kradzieżą i pożarem.

Na czym polega automatyka domowa?

Wyobraź sobie, że oświetlenie w domu samo się zapala i gasi. Dzięki czujnikowi temperatury na zewnątrz rolety same zasłaniają się, izolując dom od mrozu i wiatru. Kolejny czujnik wychwyci ulatniający się gaz i spowoduje zamknięcie zaworu głównego. Ogrzewanie lub klimatyzację możesz włączyć wracając z pracy. Podobnie uruchomić samobieżny odkurzacz albo … wyłączyć domowe wifi, jeśli dzieci za długo korzystają z Internetu. Nie musisz pamiętać o podlewaniu ogrodu. Wystarczy, że nawadnianie podłączysz do systemu domowej automatyki i wyposażysz w czujnik wilgotności gleby. Brzmi pięknie, prawda? A jak to osiągnąć? Zleć wykonanie automatyki domowej. Zespół specjalistów, a konkretnie elektryków, elektrotechników i programistów zbuduje dla Ciebie elektrotechniczną instalację i zintegruje w jeden system wszystkie domowe i podwórkowe instalacje oraz urządzenia RTV i AGD. Następnie fachowcy zaprogramują działanie systemu i nauczą Cię jego obsługi.

Zalety automatyki domowej

Jak wiele zalet ma domowa automatyka, przekonali się wszyscy, którzy w nią zainwestowali. Obsługa sterowania jest łatwa i intuicyjna, a możliwości zaprogramowania jest kilka. Inteligentny system pozwala zaoszczędzić prąd i czas, a przede wszystkim ułatwia codzienne funkcjonowanie. Dzięki sterowaniu rekuperacją i wentylacją pomaga zachować zdrowy klimat w domu i zoptymalizować wydatki na ogrzewanie, a więc wspiera działania proekologiczne. A dzięki podłączeniu alarmu, monitoringu i domofonu video, ułatwia ochronę przed intruzami, a także kradzieżą. Planujesz budowę domu? Rozważ montaż takiego systemu. To inwestycja, która z pewnością się zwróci.

Polecane

  • 1