czwartek, 22 październik 2020 08:35

Czy warto kupić garaż blaszany?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Garaże małopolska Garaże małopolska

Garaż murowany ma wiele zalet, ale jego wybudowanie jest nie lada wyzwaniem. Wysokie koszty to jedno, ale trzeba też liczyć się z wieloma formalnościami i koniecznością uzyskania pozwolenia na realizację tego przedsięwzięcia. Dużo łatwiejszym, tańszym i szybszym rozwiązaniem okazuje się być zakup i montaż garażu z blachy.

Pomimo tego, że blaszaki nie są idealne, to jednak potrafią dobrze pełnić swoje funkcje – chronią przed czynnikami atmosferycznymi, zmniejszają ryzyko kradzieży. Ze względu na swoją przystępną cenę i szeroki wachlarz wyboru cieszą się sporą popularnością.

Co warto wiedzieć o garażach z blachy?

Garaże z blachy mogą mieć różną budowę, w zależności od wybranego projektu. Inwestor decyduje o użytym materiale, kolorystyce, zadaszeniu, drzwiach, oknach, ociepleniu. Dobre jakościowo blaszaki mają solidny szkielet, są zabezpieczone przed korozją. Pozostają lekkie, ale nadal są wytrzymałe. Dodatkowo można liczyć na odporność na czynniki atmosferyczne i mobilność. W dowolnym momencie zmienimy lokalizację takiego blaszaka. Jego montaż i demontaż nie sprawiają żadnych trudności. Wszystko przebiega sprawnie i szybko. Kluczową kwestią będzie odpowiednie przygotowanie podłoża, na którym ma zostać postawiony garaż. Należy zadbać o właściwe utwardzenie i wypoziomowanie, co zagwarantuje stabilność konstrukcji. Zaleca się również odizolować powierzchnię, aby nie było bezpośredniego kontaktu garażu z gruntem. Jego ściany mogą być wykonane z blachy stalowej lub aluminiowej, pokrywa się je antykorozyjną powłoką i często też maluje farbą przeciwwilgociową. Zgodnie ze swoimi potrzebami można zdecydować się na blaszaki z oknami, aby zwiększyć dostęp światła naturalnego.

Zwykłe garaże blaszane nie zapewniają wysokiej ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem się i przemarzaniem, a wersja ocieplana wiąże się już z koniecznością poniesienia wysokich kosztów. Przecięcie blachy również nie stanowi większego problemu, co niestety zwiększa ryzyko włamania i kradzieży mienia. Należy dobrze zastanowić się nad sensem trzymania w takim garażu wartościowych rzeczy lub po prostu zdecydować się na zakup modelu lepiej zabezpieczonego.

Do czego wykorzystać garaże blaszane?

Zastosowań garaży blaszanych jest sporo i nie ograniczają się one do przechowywania samochodów. Jako że jego wnętrze pozostaje suche bez względu na warunki pogodowe, można wykorzystać go jako składzik na rożne rzeczy. W każdym przypadku zawartość blaszaka będzie chroniona przed działaniem wiatru, ujemnych temperatur, śniegu, deszczu czy promieniowania słonecznego. Zniknie problem z szybkim rdzewieniem blachy, niszczeniem powłoki lakierniczej, zabrudzeniami z zewnątrz. Blaszaki traktowane są jak składziki na różne przedmioty. Idealnie sprawdzają się w roli budynku gospodarczego. Wszystko będzie w jednym miejscu pod ręką, estetycznie schowanie, a nie poustawiane w różnych miejscach na posesji. Garaże blaszane wykorzystywane są także jako warsztat.

https://www.maritom.pl/oferta-regionalna/garaze-blaszane-malopolska.html

Polecane

  • 1