środa, 25 maj 2022 17:29

Czy istnieje jeszcze coś takiego jak niestandardowy wymiar materaca 90x180 cm?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac 90x180 materac 90x180 pixabay

Rynek łóżek i materacy przechodzi istny rozkwit. Oprócz kilku standardowych wymiarów sprzedawanych przez producentów łóżek rynek oferuje mnóstwo wymiarów pośrednich, niestandardowych.

Co właściwie oznacza, że materac jest standardowy? Chodzi o taki wymiar, na jaki produkowane są klasyczne łóżka czyli 80x200cm, 90x200 cm, 100x200 cm, 120x200 cm, 140x200 cm, 160x200 cm, 180x200 cm, 200x200 cm. Łóżka na materace tych wymiarów znajdziesz w każdym sklepie meblowym.

Materac w rozmiarze 90x180 cm

Skoro wiemy już jaki rozmiar jest standardowy to poruszmy temat niestandardowych rozmiarów. W zależności od możliwości producenta oferta może być znacznie rozszerzona. Rynek oferuje wymiary materacy w rozmiarach już od 60 cm szerokości po wymiar 240cm i więcej. Nie muszą to być wymiary co 10cm, dostępne są oferty materacy produkowanych co 5cm. Pozostałe mocno skrajne wymiary na pewno można zakupić na indywidualne zamówienie. Rozmiar materaca 90x180 cm powinien znaleźć się w ofercie dobrze prosperującego producenta materacy. Jak widać ograniczają nas tylko możliwości przestrzenne domu czy mieszkania i wyobraźnia.

Mały pokój to ograniczone miejsce również na łóżko

Mały pokój nie musi być urządzony ze szkodą dla wypoczynku. W pokoju dla dziecka można z powodzeniem umieścić materac dopasowany do możliwości przestrzennych. Na rynku dostępne są sklepy, w których znajdziesz wymiary materacy produkowane co 5 cm co daje na prawdę duże możliwości na zagospodarowanie ograniczonej przestrzeni. Nawet wnękę o "dziwnych" wymiarach możesz wykorzystać do tego, aby w niej urządzić wygodne łóżko. Materac czy łóżko nie musi stanowić centrum pokoju.

Materacowe kombinacje czyli jak zaprojektować miejsce do spania

Materac zasadniczo powinien znaleźć się na stelażu. Chodzi o zapewnienie mu właściwego podparcia oraz odpowiedniej wentylacji. Materac możesz położyć na podłodze ale licz się z tym, ze taka forma użytkowania może sprawić, że materac będzie się pocił. Materac możesz ułożyć na płycie ale efekt może być taki sam jak w przypadku podłogi. Szczebelki stelaża stanowią podparcie dla materaca dlatego też nie powinny mieć bardzo dużych przerw. Te wytyczne zapewnią materacowi dłuższą żywotność ale czy Cię ograniczają? Otóż niekoniecznie. Materac możesz ułożyć choćby na paletach – są drewniane i zapewniają przepływ.

Materac dla każdego czyli na miarę możliwości

Materac piankowy jest bardzo dobrym wyborem dla dzieci i osób lżejszych. Materac bonelowy czyli sprężynowy będzie wyborem na każdą kieszeń. Materac kieszeniowy z kolei jest cichy i trwały. A może materac lateksowy? Taki model, w którym lateks stanowi rdzeń nie posiada sprężyn a mino to jest trwały i bardzo komfortowy. Decyzja o wyborze odpowiedniego rodzaju materaca może przysporzyć trudności a sama ilość możliwości o zawrót głowy. Nietrudno pogubić się w tym świecie pianek, sprężyn, lateksów. Materac dopasowujący się do ciała, czy sztywny? Twardy czy miękki? Pytań co nie miara. A odpowiedzi znajdziesz u konsultantów. Jeśli nie wiesz co wybrać warto dzwonić, pisać, pytać. Kto powiedział, że trzeba się znać na wszystkim? Nie trzeba. W sklepie Sweetsen.pl znajdziesz fachową poradę.

Polecane

  • 1