czwartek, 03 listopad 2022 14:37

Czy da się wybudować dom za 100 tys.? O czym należy pamiętać?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
mjproject.tech mjproject.tech Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Czy możliwe jest, aby wybudować dom za 100 tys. złotych? Czy to realna kwota? Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak oszczędzać podczas budowy domu! 

 

  1. Jak przebiega budowa domu?
  2. Kto może wybudować dom?
  3. Co składa się na koszt budowy domu?
  4. Na czym można oszczędzić podczas budowy domu? 

Wiele młodych osób, ale nie tylko, zastanawia się, czy są w stanie wybudować dom za 100 tys. Rynek nieruchomości jest trudny, nie każdy dysponuje dużymi zasobami finansowymi, a także może nie chcieć angażować się w kredyt na wiele lat. Czy tani dom jest realnym marzeniem? Kiedy oszczędzanie może być dobrym wyborem? 

Jak przebiega budowa domu?

Koszty budowy domu zależą od ceny materiałów budowlanych, poziomu rozbudowy projektów domów, a także typu wybranego budynku. 

Prawidłowo preprowadzona budowa domu obejmuje szereg formalności na początku, a następnie przygotowuje się stan surowy otwarty, następnie zamknięty. W następnej kolejności przeprowadza się prace wykończeniowe oraz dopełnia się wszelkich formalności końcowych. 

Kto może wybudować dom?

Chcąc wybudować dom za 100 tys., warto mieć na uwadze, że będzie to albo jedynie stan surowy zamknięty, albo dom sezonowy. Zbudowanie oraz wykończenie w pełni funkcjonalnego domu w tym budżecie może być na granicy nierealności. 

Dom o powierzchni mniejszej niż 70 metrów kwadratowych może wybudować każdy, bez konieczności ubiegania się o szereg pozwoleń oraz dokumentów. 

W przypadku chęci wybudowania domu o większym metrażu konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę. 

Co składa się na koszt budowy domu?

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje budowa domu, musisz przeanalizować wszystkie etapy prac. Najwięcej środków pochłania zakup materiałów oraz koszt robocizny. Niezależnie od obszaru, koszt ten może się mocno różnić. W zależności od wybranych materiałów, zarówno pod względem jakości, jak i estetyki. Wiele systemów różni się także funkcjonalnością. 

Wszystkie te elementy przekładają się na sam koszt wybudowania domu. Dodatkowo trzeba liczyć się z wydatkami na dokumentację projektu oraz wszelkie konieczne opłaty administracyjne. 

Na czym można oszczędzić podczas budowy domu? 

Chcąc oszczędzić na etapie budowy, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalisty. Zapoznaj się z ofertą dostępną na mjproject.tech. Znajdziesz tam szereg rozwiązań, które pozwolą ci cieszyć się swoim domem, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. 

Każdą budowę domu należy dokładnie przemyśleć. W zależności od potrzeb, klimatu oraz ilości mieszkańców, budynek powinien być każdorazowo dopasowany do indywidualnych potrzeb. 

Polecane

  • 1