środa, 22 grudzień 2021 13:00

Ciekawe i egzotyczne - rośliny doniczkowe, które musisz mieć!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Egzotyczne rośliny doniczkowe Egzotyczne rośliny doniczkowe Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Chcesz wprowadzić trochę zieleni do domu? Szukasz roślin naprawdę wyjątkowych, które zachwycają swoim wyglądem? Postaw na kwiaty egzotyczne! Sprawdź, jakie gatunki to prawdziwe must-have w nowoczesnej, domowej dżungli.

 

Najciekawsze rośliny egzotyczne do domu

Egzotyczne rośliny doniczkowe cieszą się obecnie ogromną popularnością, a ich wybór - nawet w supermarketach - jest ogromny. Na jakie gatunki warto więc zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Oto 5 naszych propozycji!

Monstera

Chyba najpopularniejsza roślina egzotyczna ostatnich sezonów - motyw jej liści spotkać można praktycznie wszędzie, od ubrań, przez dywany i dekoracyjne poduszki, aż po zastawę stołową. Jeśli chcesz wprowadzić trochę zieleni do swojego mieszkania warto zaopatrzyć się w oryginał! Monstera jest łatwa w uprawie i nie ma zbyt wielkich wymagań. Należy jednak pamiętać, że jest trująca - a więc niebezpieczna dla zwierząt.

Calathea

Polecamy ją osobom, które mają w domu zwierzęta - ta roślina nie będzie stanowić dla nich zagrożenia. Jest nieco bardziej wymagająca w uprawie niż monstera, jednak osoby średnio doświadczone w opiece nad egzotycznymi roślinami powinny sobie z nią poradzić. Calathea zachwyca ozdobnymi liśćmi - szczególnie warte uwagi są takie odmiany jak White Star czy Medallion.

Alokazja

Kolejna, popularna roślina egzotyczna, dostępna w wielu odmianach o zachwycającym wyglądzie. Średnio wymagająca w uprawie - przede wszystkim należy pamiętać, że bardzo źle znosi przechłodzenie i należy zapewnić jej odpowiednio wysoką temperaturę, w granicach 18-25°C. Szczególnie ciekawe i ozdobne odmiany to m.in. Pink Dragon, Silver Dragon i Dragon Scale.

Filodendrony

Popularne pnącza, dostępne w bardzo wielu odmianach. Ich zaletą jest przede wszystkim łatwość uprawy - a przy tym ich wygląd jest naprawdę zachwycający! Wśród filodendronów znaleźć można odmiany o barwnych liściach, takie jak np. Rojo Congo czy Pink Princess, a także gatunki intensywnie zielone, jak m.in. Burle Marx czy jasnozielony Moonlight.

Aglaonema

To idealna propozycja dla miłośników roślin o barwnych liściach. Wśród popularnych odmian znaleźć można m.in. Red Elephant o intensywnie czerwonej barwie, Spotted Star o różowo-zielonym wybarwieniu czy Osaka o kremowym odcieniu liści. Aglaonema jest przy tym stosunkowo łatwa w uprawie.

Gdzie kupić egzotyczne rośliny doniczkowe?

Rośliny egzotyczne są teraz łatwiej dostępne niż kiedykolwiek - a wszystko to za sprawą Internetu! Nie musisz szukać specjalistycznych sklepów ogrodniczych, by zakupić unikalne okazy - przykładowo, egzotyczne rośliny doniczkowe sklep Domowa Dżungla oferuje w sprzedaży online, z bezpieczną dostawą wprost do domu. Rośliny sprzedawane online są specjalistycznie zabezpieczane - w tym przed wpływem niskich temperatur - co gwarantuje, że bezpiecznie dotrą do Twojego domu.

Polecane

  • 1