piątek, 02 październik 2020 10:44

Bujaki. Kołysanie w domu i na tarasie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bujaki ogrodowe Bujaki ogrodowe

Bujaki i fotele wiszące to szczyt marzeń każdego, kto mile wspomina własne dzieciństwo. Postaw na produkty, które przypadną do gustu Tobie i Twojej rodzinie.

 

Bujaki – sposób na dzieciństwo

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że mózg dziecka, które jest często kołysane i bujane, lepiej się rozwija? Huśtanie i bujanie stymuluje układ przedsionkowy mózgu, dzięki czemu dziecko potrafi się lepiej skoncentrować i szybciej się uczy, co przydaje się zwłaszcza w szkole. Zauważyłeś, że nawet najmniejsze dziecko kołysane w ramionach rodziców szybciej się uspokaja i przestaje płakać? To również jest wynik odpowiedniej stymulacji mózgu. Dlatego im więcej huśtania i bujania, tym lepiej.

Jaka była Twoja ulubiona zabawa na placu zabaw w dzieciństwie? Zapewne huśtanie się na huśtawce. Teraz te miłe wspomnienia z dziecięcych lat możesz przenieść także na swoje dorosłe życie i kupić sobie bujak do salonu albo na taras. Bujaki to nowoczesne rozwiązania, które pozwalają umilić sobie spędzanie wolnego czasu.

  fotele wiszące - bujaki

fotele wiszące - bujaki

Bujaki i fotele wiszące dla dorosłych

Bujaki i fotele wiszące do domu są tak zaprojektowane, by mieściły dorosłe osoby i to im w głównej mierze dawały komfort wypoczynku. Oczywiście mogą z nich korzystać także dzieci. Bujając się w dowolnej chwili dnia, czujemy się, jakbyśmy byli dziećmi. A dzięki temu stajemy się szczęśliwsi, przynajmniej przez moment. Znacie to uczucie?

Huśtawka umieszczona w domu w postaci właśnie fotela wiszącego może przynieść ulgę po całym dniu ciężkiej pracy. Wstajesz rano bardzo wcześnie, udajesz się do pracy i wracasz po ośmiu godzinach, by pomóc żonie zajmować się dziećmi. Do tego dochodzą zwykłe obowiązki domowe takie jak wyrzucanie śmieci i płacenie rachunków (z tym trochę ciężej niż z wyrzucaniem śmieci) i okazuje się, że jesteś tak zmęczony codziennością, że trudno poprawić Ci humor. Co się przyda? Jeśli do tej pory korzystałeś wyłącznie z odchylającego się fotela obrotowego i w ten sposób dawałeś sobie chwilę na kołysanie po trudnym dniu, zapomnij o tym. Wyposaż się w bujaki (na przykład dla każdego po jednym) lub w fotele wiszące, które możesz postawić w zasadzie wszędzie: w salonie, sypialni lub na balkonie. Udaj się tam, by poczuć kołysanie jak w dzieciństwie i daj sobie wytchnienie przed następnym dniem. Uwierz, że i Ty, i cała Twoja rodzina będziecie zadowoleni.

 bujaki - fotele wiszące

 bujaki - fotele wiszące

Fotele wiszące – powrót do dzieciństwa

Bujaki to doskonały sposób na to, by zapewnić sobie chwilowy powrót do dzieciństwa. Nie ma się co oszukiwać. My, dorośli, także uwielbiamy się huśtać, a możliwość postawienia własnej huśtawki w domu daje moc możliwości każdego dnia. Siadasz, kiedy tylko chcesz. Bujasz się, jak długo chcesz.

Skoro bujamy się od momentu narodzin (a nawet wcześniej, bo przecież jeszcze w brzuchu mamy doznajemy przyjemnego kołysania), to czemu zabierać sobie to w dorosłości? Kołysanie to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy, jakich możemy doświadczyć w wolnym czasie. Zatem warto, naprawdę warto. Sprawdź, co znajduje się w ofercie rynkowej. Dobierz odpowiednie fotele wiszące dla siebie i swojej rodziny. 

Polecane

  • 1