piątek, 08 styczeń 2021 18:27

Biustonosze do karmienia – dlaczego warto je mieć?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Biustonosze do karmienia Biustonosze do karmienia

Pojawienie się dziecka na świecie wiąże się z szeregiem nowych obowiązków. Jednym z nich jest karmienie piersią, na które decyduje się wiele mam.

Ponieważ rola świeżo upieczonej matki nie należy do najlżejszych, warto ułatwić sobie zadanie, sięgając po takie produkty jak biustonosze do karmienia. Umożliwiają one zachowanie wygody i higieny, bez konieczności zdejmowania całej bielizny na czas karmienia.

Dlaczego młoda mama powinna mieć biustonosz do karmienia?

Większość kobiet w okresie laktacji ma zdecydowanie większe piersi niż przed ciążą. Nie musi to oznaczać wymiany całej garderoby, zwłaszcza że w czasie karmienia najlepszym wyborem będzie specjalny stanik przeznaczony właśnie do tego. Takie produkty posiadają odpinane miseczki, dzięki którym nie trzeba pozbywać się całej odzieży, gdy brzuszek dziecka będzie domagał się jedzenia. Zwykle stanik posiada wygodne zapięcie, które można odpiąć i zapiąć jedną ręką – drugą ręką tuląc do siebie niemowlaka. Biustonosze do karmienia są często wykonane z przewiewnych, przyjaznych ciału materiałów, pozbawionych niepotrzebnych ozdób, które mogłyby podrażnić skórę dziecka lub przeszkadzać. Czasami jest to bawełna antybakteryjna.

Miękki czy sztywny? Dobór biustonosza

Wiele pań decyduje się na miękki wariant biustonoszy do karmienia – pozbawiony fiszbin, a często nawet bezszwowy. Ich właściwości podtrzymujące okazują się wystarczające dla części kobiet. Doceniają tę formę za elastyczność, dopasowanie do sylwetki i brak ryzyka uciskania i ocierania skóry. Warto jednak przypomnieć, że dużo kobiet zmaga się wówczas ze znacznym powiększeniem biustu. Powinien być prawidłowo podtrzymany, nie powodując nieprzyjemnych odczuć fizycznych i psychicznych. W przeciwnym razie może stanowić obciążenie i dyskomfort karmiącej.

W szczególnych przypadkach można więc zdecydować się na usztywniany stanik, który nie tylko zadba o wygodę, ale i samopoczucie kobiety. Piersi będą prezentowały się pięknie i nie będą odczuwalnie ciężkie. Nie bez znaczenia są też zastosowane ramiączka i obwód – ich regulacja pozwala na satysfakcjonujące dopasowanie rozmiaru do indywidualnych potrzeb, zmieniających się z czasem. Dla zachowania komfortu biustonosze do karmienia są często wyposażone w niestandardowo szerokie ramiączka, które zapobiegają bolesnemu wpijaniu się w skórę.

Panie, którym szczególnie zależy na zachowaniu uroku i seksapilu w tym ważnym okresie, mogą też wybrać dla siebie staniki nieodstające atrakcyjnością od tych, które noszą na co dzień. Wiele sklepów oferuje biustonosze z koronkami, paseczkami i w wielu wariantach kolorystycznych.

Polecane

  • 1