poniedziałek, 05 sierpień 2019 14:58

Bezpieczeństwo a aranżacja wnętrz w Twoim domu

Oceń ten artykuł
(11 głosów)
Bezpieczeństwo w mieszkaniu Bezpieczeństwo w mieszkaniu

Chociaż bezpieczeństwo w domu jest sprawą nadrzędną, to nie wolno zapominać o aranżacji wnętrza i jego wystroju. Wszelkie zabezpieczenia dotyczące na przykład schodów lub balkonów można wykonać w określonych fasonie, podobnym do całości wnętrza. Wiele materiałów użytych do wykonania zabezpieczeń w domu współgra z każdym wystrojem wnętrza. Jeśli chodzi o schody, to potrafią one swoim kunsztem wykonania podkreślić walory danego pomieszczenia.

 

Ich przestrzeń zabezpiecza się wspaniale wykonanymi barierkami z tego samego gatunku drewna, a jeśli w domu są małe dzieci umieszcza się na ich początku i końcu specjalne, małe furtki. Stanowią one gwarancję, że, kiedy są zamknięte dziecko nie wtargnie na schody i nie spadnie z nich. Drewniane schody potrafią swoja okazałością podkreślić wystrój wnętrza zarówno umeblowanego klasycznie, jak i nowocześnie. Często zależy to on gatunku drewna, z jakiego są wykonane. Innym materiałem, który wykorzystuje się do zabezpieczeń jest metal. Można zobaczyć metalowe kraty w oknach lub barierki na balkonach.

Metal materiałem wielofunkcyjnym dla bezpiecznego domu

W trosce o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo swoich najbliższych wielu właścicieli mieszkań decyduje się na montaż metalowych krat w oknach. Jeśli jest to konieczne, to należy zadbać o to, aby wygląd metalowych krat nie odstraszał i nie szpecił wystroju wnętrza mieszkania, ani jego wizerunku z zewnątrz. Można temu zaradzić zamawiając u profesjonalnych kowali kraty okienne, które wykonane są w określonym wzorze. Ich szczebelki są powyginane w ciekawe, uwypuklone kształty, dzięki czemu wydają się oryginalne i nieprzeciętne. Są one dostępne w wielu fasonach charakteryzujących się innym wyglądem. Są one bardzo ozdobne i nie mają nic wspólnego z zimnymi kratami kojarzącymi się z utratą wolności. Metal wykorzystuje się również do zabezpieczeń balkonowych. Szalenie modne stało się użycie stali nierdzewnej, która nie tylko okazała się materiałem bardzo trwałym, ale również bardzo dekoracyjnym. Umieszczając kilka elementów zewnętrznych wykonanych ze stali nierdzewnej wraz z barierką balkonową tworzy się harmonijną całość wokół domu. 

Bezpieczeństwo wnętrz w domu

Bezpieczeństwo w mieszkaniu

Zabezpieczenia antywłamaniowe

W dzisiejszych czasach nawet we własnym domu nie można czuć się bezpiecznie, ponieważ słyszy wiele strasznych historii na temat napadów i kradzieży. Warto, więc zastanowić się nad zabezpieczenie własnego domu przed niepożądanymi gośćmi. Każda zmiana w wystroju mieszkania musi jednak współgrać z jego stylem wykończenia. Nie powinno łączyć się ze sobą nowoczesnych gadżetów i klasycznych starych mebli. Wystrój traci wówczas na swojej autentyczności, a gospodarze domu uchodzą za osoby niemające gustu. Jak zatem połączyć bezpieczeństwo z aranżacją mieszkania? Jeśli planujemy zmianę okien na okna PCV, a bardziej gustowne dla nas są ramy drewniane, to możemy zamówić okna plastikowe z okleiną brązową lub drewnopodobną. Takie ramy okienne bardziej wkomponują się nam niż białe o wyraźnie plastikowych charakterze. To samo dotyczy drzwi antywłamaniowych. W tym przypadku mamy nawet większe pole do wyboru, ponieważ produkuje się aktualnie drzwi o wielorakich wzorach. Wkomponują się on do każdego pomieszczenia, a nawet podniosą jego standard.

Jak urządzić bezpieczny dom dla osoby niepełnosprawnej

Dla osób, które nie potrafią ze względów zdrowotnych poradzić sobie z samodzielnym wykonywaniem wielu czynności domowych należy tak zagospodarować pomieszczenia mieszkalne, aby czuły się w nich swobodnie. Sprawą nadrzędną jest funkcjonalność domu, jednak komfort jest równie ważny. Tak samo dotyczy to bezpieczeństwa. Osoby niepełnosprawne powinny mieć do swojej dyspozycji wiele urządzeń, które ułatwiają im życie. Należą do nich małe windy transportujące chorą osobę na piętro budynku, dzięki czemu może ona bezpiecznie znaleźć się na górze, bez potrzeby poruszania się po schodach. Osobom, które korzystają z wózków inwalidzkich należy przystosować wszystkie podłogi do swobodnego przemieszczania się. Trzeba, zatem zlikwidować w ich mieszkaniach wszystkie progi znajdujące się przeważnie pomiędzy futrynami w drzwiach. O bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych trzeba zadbać w szczególności w łazience, ponieważ podczas kąpieli woda często rozlewa się i kafelki podłogowe robią się bardzo śliskie. Umieszcza się w nich stalowe uchwyty, które mocno przylegają do ścian łazienkowych.

O tym jak położyć drewniane panele do Tojego wnętrza poczytasz tutaj: https://www.maxblog.pl/domowy/drewniane-panele-podlogowe-co-warto-o-nich-wiedziec.html

Polecane

  • 1