środa, 20 lipiec 2022 14:22

Akcesoria barmańskie. Które warto kupić?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Recucina Recucina pixabay

Akcesoria barmańskie przydadzą w każdej kuchni. W nowym artykule wyjaśniamy, które z nich okażą się szczególnie potrzebne.

 

Napoje alkoholowe są nieodłącznym elementem kulinarnych tradycji wielu narodów. Jeśli w swojej kuchni chcecie odkrywać smaki z różnych stron świata, nie może zabraknąć w niej akcesoriów do przygotowywania i serwowania różnych alkoholi. Akcesoria barowe okażą się wręcz niezbędne podczas imprez, spotkań ze znajomymi lub romantycznych wieczorów. Które z nich koniecznie powinny znaleźć się w szafce miłośnika dobrego jedzenia i picia?

Shaker barmański – niezbędny do przygotowania drinków

Shaker to z całą pewnością najważniejszy – obok miarek – sprzęt służący do przyrządzania koktajli alkoholowych. Na rynku znajdziecie najróżniejsze modele, różniące się między innymi materiałem wykonania. Są to między innymi shakery plastikowe, szklane lub stalowe. Te pierwsze mają tendencję o szybkiego barwienia, nie są też zbyt wytrzymałe. Łatwe do utrzymania w czystości są warianty szklane, które jednak mogą ulec stłuczeniu. Najlepszym wyborem będą więc shakery ze stali nierdzewnej – trwałe, higieniczne i eleganckie.

Kamienie do whisky – alternatywa dla kostek lodu

Wbrew nazwie, kamienie do whisky mogą posłużyć nie tylko do serwowania destylatu rodem ze Szkocji. Sprawdzą się w przypadku wszystkich napojów, które podajmy z lodem. W porównaniu ze zwykłymi kostkami lodu to rozwiązanie ma szereg zalet. Najważniejszą z całą pewnością jest fakt, że nie rozpuszczają się w szklance i nie rozcieńczają jej zawartości. Szczególnie ważne okazuje się to w przypadku wysokoprocentowych trunków pitych bez dodatku wody lub napojów bezalkoholowych.

Coolery – podawaj alkohole w odpowiedniej temperaturze

Zarówno wino i piwo, jak i destylaty powinny być serwowane w określonej temperaturze. Jeśli ta jest niższa niż pokojowa, utrzymanie jej przez dłuższy czas może okazać się problematyczne. W takich sytuacjach warto sięgnąć po coolery – specjalne, izolowane pojemniki o kształcie przystosowanym do butelki danego trunku. Mogą one też przybierać postać swego rodzaju owijki z termoizolacyjnego materiału. Podobną funkcję pełnią też wiaderka na lód do podawania np. wina.

Niezbędne akcesoria barowe – korkociągi i otwieracze

Wyjątkowe okazje wymagają wyjątkowej oprawy. Dotyczy to również akcesoriów służących do otwierania butelek wina lub piwa. Warto więc wyposażyć się w efektowne, świetnie zaprojektowane korkociągi i otwieracze do kapsli. Zarówno je, jak i pozostałe omówione w poprzednich akapitach produkty możesz kupić w sklepie internetowym Recucina - https://recucina.pl/.

Polecane

  • 1