poniedziałek, 31 styczeń 2022 19:15

Termoformowanie tworzyw sztucznych: produkty idealnie dopasowane do potrzeb klienta

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
wkłady szufladowe wkłady szufladowe https://poli.com.pl/

Technologia termoformowania to branża, której dynamiczny rozwój pozwala na wykorzystanie tworzyw sztucznych do produkcji opakowań, elementów technicznych czy akcesoriów spożywczych i meblowych.

Formowanie próżniowo-ciśnieniowe to szybki i wydajny proces produkcyjny, a jednocześnie niskie ceny, dzięki czemu termoformowanie wykorzystywane jest w zróżnicowanych gałęziach przemysłu. Dlaczego warto korzystać z termoformowania? Jakie przedmioty można wyprodukować korzystając z tej technologii?

Na czym polega termoformowanie?

Proces technologiczny wykorzystujący wysokie temperatury do formowania produktów o wybranych kształtach – to właśnie termoformowanie, czyli formowanie próżniowe, które pozwala tworzyć produkty wykorzystywane w większości gałęzi przemysłu. Firmy oferujące przetwarzanie tworzyw wyróżnia wysoka wydajność oraz stosunkowo niskie ceny produkcji, co przekłada się na powszechność zastosowania tej technologii.

Podstawa to sprawdzony producent opakowań z tworzyw sztucznych, który korzysta ze wszystkich dostępnych surowców podatnych na uplastycznianie pod wpływem wysokiej temperatury, czyli PET, PS, ABS, PP i ich odmian. Wykorzystując termoformowanie można wyprodukować nie tylko różnego rodzaju opakowania, ale również elementy techniczne, na przykład obudowy maszyn czy palety logistyczne, akcesoria meblowe i projekty przygotowywane na indywidualne zamówienie, które weryfikowane są pod postacią prototypów sprawdzanych pod kątem funkcjonalności i praktyczności.

Tworzywa sztuczne a branża meblarska

Termoformowanie tworzyw sztucznych jako zaawansowany technologicznie proces pozwala przygotowywać produkty standardowe oraz wzory tworzone z myślą o konkretnych klientach. Przykładem jest branża meblarska, gdzie kluczowe jest spełnianie wymogów technicznych, a zarazem dopasowanie do potrzeb konkretnego rynku. Najwyższe standardy kontroli gwarantuje laboratorium wykonujące badania fizyczne i instrumentalne, a wydajność produkcji zapewnia kilkanaście linii produkcyjnych oraz firmowy dział CNC.

Produkty dedykowane dla branży meblowej to wszelkiego rodzaju akcesoria do mebli kuchennych i mebli tapicerowanych takie jak: wkłady szufladowe, wkłady na sztućce, tacki ociekowe do suszarek, osłony podnośnika, a nawet wkłady medyczne. Korzystając  z usług firmy oferującej termoformowanie można zlecić wykonanie modelu, który zostanie przetestowany pod względem zastosowanych rozwiązań, możliwa jest też produkcja niewielkich serii czy produkcja elementów o dużych gabarytach.

Polecane

  • 1