środa, 23 luty 2022 12:37

Prosty sposób, by fabryka działała lepiej!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
predykcyjne utrzymanie ruchu predykcyjne utrzymanie ruchu Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Liczba danych generowanych przez współczesne maszyny jest bardzo duża. W większości współczesnych fabryk i różnych zakładach jest wiele urządzeń, które ułatwiają pracę.

Warto jednak pamiętać, że nie są to niezawodne maszyny, dlatego trzeba wiedzieć, jak nimi zarządzać, by nie dochodziło do awarii, lub by było ich jak najmniej. Jak to zrobić? Jak usprawnić cały proces produkcyjny i zrobić tak, by maszyny były w stałym użyciu bez awarii?

Platforma RSIMS – predykcyjne utrzymanie ruchu

Platforma RSIMS jest innowacyjnym programem, opracowanym po to, by usprawnić cały proces produkcji przy pomocy maszyn działających na napisanych programach komputerowych. Dzięki zbieraniu, segregowaniu i ciągłej analizie zebranych wcześniej danych, program jest w stanie na bieżąco oszacować, jak wygląda cały proces produkcyjny. W czasie analizy danych ocenia m.in.:

  • Stan techniczny i przewidywanie awarii – czyli to, czego najczęściej człowiek nie jest w stanie skontrolować. Najwięcej problemów wiąże się właśnie z tym, że nie dało się w odpowiednim czasie wykryć awarii urządzenia.
  • Identyfikuje awarie w czasie rzeczywistym – jeśli już dojdzie do awarii, program sam orientuje się, co poszło nie tak i jakie będą tego skutki.
  • Analiza, ocena i rekomendacja działań korygujących – program znajduje błędy w działaniu maszyn i sam proponuje, jak można tego typu małe awarie rozwiązać. Warto dodać, że jednocześnie usprawnia działanie maszyn kontrolowanych przez programy komputerowe.
  • Optymalizacja procesu eksploatacji i utrzymania ruchu – znajduje niedociągnięcia w ustawieniu maszyn i optymalizuje ich działanie, dzięki czemu działają lepiej i istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia jakichkolwiek awarii.

Jak widać program RSIMS jest więc bardzo pomocny w zarządzaniu produkcją, gdyż jednocześnie gromadzi i analizuje informacje, które później pomaga wykorzystać w taki sposób, by cały proces był bardziej opłacalny.

RSIMS w liczbach

Najlepiej przemawiają tutaj liczby, gdyż dzięki obserwowaniu pracy programu, można stwierdzić, że redukuje on 30% kosztów utrzymania ruchu, zmniejsza liczbę awarii o 80% oraz zwiększa opłacalność produkcji o 25%. Są to liczby, które potrafią przekonać o tym, że jest to program działający i świetnie sprawdza się w organizowaniu i zarządzaniu ruchem.

Dlatego jeśli szukasz sprawdzonego i dobrego sposobu na predykcyjne utrzymanie ruchu, to platforma RSIMS sprawdzi się idealnie. Nie czekaj i przekonaj się sam!

Polecane

  • 1