środa, 14 czerwiec 2023 15:36

Podnośnik koszowy – wynajem czy zakup? Co się bardziej opłaca?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
podnośnik koszowy wynajem podnośnik koszowy wynajem Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Podnośniki koszowe stanowią podstawę współczesnego przemysłu, w którym stawia się na skonkretyzowane i wyspecjalizowane rozwiązania. Urządzenia te sprawdzą się szczególnie tam, gdzie przeprowadza się prace na wysokościach, dlatego ich zastosowanie jest bardzo szerokie – głównie z uwagi na wszechstronność i uniwersalność. Wybierając podnośnik koszowy, wynajem będzie korzystniejszy niż jego zakup? Odpowiadamy!

 

  • Czym są podnośniki koszowe i w jakim celu służą?
  • Podnośnik koszowy – wynajem się opłaca?
  • Czy wynajem podnośników koszowych jest bezpieczny?

Czym są podnośniki koszowe i w jakim celu służą?

Charakterystyczną cechą podnośników koszowych jest ich konstrukcja, która służy w jednym, skonkretyzowanym celu – podnieść pracowników na wysokość wybraną przez operatora na platformie o odpowiedniej długości i szerokości. Urządzenia te różnią się ze względu na ich charakterystykę pracy wieloma parametrami, w tym głównie sposobem ich transportowania. Na rynku znajdziemy modele:

  • Nożycowe – w przypadku tych urządzeń platforma unoszona jest prosto w górę za pomocą konstrukcji przypominającej nożyce. Są dzięki temu niezwykle stabilne i bezpieczne, dlatego stanowią najczęstszy wybór wśród przedsiębiorców.
  • Teleskopowe – dzięki zastosowaniu wyciągu teleskopowego, podnośniki mogą dotrzeć w zasadzie wszędzie – również w trudnodostępne miejsca, gdyż platforma nie musi znajdować się centralnie ponad mechanizmem.
  • Przegubowe – to najbardziej wyspecjalizowane urządzenia, których zdecydowanie największą zaletą jest możliwość zachowania pełnej swobody w trakcie unoszenia platformy.

Oczywiście różnice występują także w kwestii sposobu obsługi i mobilności podnośnika. Na rynku znajdziemy warianty montowane na samochodzie, które można przewozić w dowolne miejsce, jak i samojezdne.

Podnośnik koszowy – wynajem się opłaca?

Wynajem podnośnika koszowego to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród przedsiębiorców. Podstawową zaletą jest zaangażowanie stosunkowo niewielkiej gotówki i zrezygnowanie z mrożenia aktyw finansowych firmy. Otóż można podjąć decyzję o wynajmie w chwili, gdy użycie danego urządzenia będzie niezbędne. Przy zakupie maszyny na własną rękę jest zupełnie odwrotnie. Nie bez znaczenia jest również obniżenie kosztów prowadzenia własnej działalności. Zatem decydując się na podnośnik koszowy wynajem się po prostu opłaca.

Czy wynajem podnośników koszowych jest bezpieczny?

Zdecydowanie tak. Firmy, które prowadzą wynajem podnośników koszowych dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców, na terenie Wrocławia, Krakowa czy innych dużych miast, szczególnie te z wieloletnim doświadczeniem, są gwarancją bezpieczeństwa. Dbają o sprzęt, zapewniają indywidualne podejście i w większości przypadków szybko reagują na wszelkie awarie. Podnośniki umożliwiają pracę na wysokościach, dlatego ważne jest, aby wybrać urządzenie odpowiednio wysokiej klasy. Decydując się na podnośnik koszowy Wrocław, warto sięgnąć po ofertę firmy, która zapewnia pełen profesjonalizm w tym mieście.

Polecane

  • 1