czwartek, 27 styczeń 2022 13:12

Odzież bhp. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
odzież BHP w Tychach odzież BHP w Tychach Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

W przypadku wielu zawodów odpowiednia odzież to podstawa wykonywanej pracy. Odzież BHP ma za zadanie zwiększyć nie tylko komfort pracowników, ale przede wszystkim zadbać o ich bezpieczeństwo w czasie wykonywania powierzonych obowiązków.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odzieży BHP, tak by po niedługim czasie nie żałować wyboru?

Czym jest odzież BHP?

Wbrew pozorom nie jest to tak proste pytanie, jakby się mogło wydawać. Bardzo często określenie odzież BHP jest używana zamiennie z odzieżą roboczą. Nie są to jednak te same rzeczy. Ta pierwsza ma za zadanie chronić pracownika oraz jego zdrowie w czasie wykonywania pracy. Natomiast odzież robocza służy przede wszystkim do zabezpieczenia przed ewentualnym pobrudzeniem. Często odzież robocza ma również za zadanie zapewnić sterylność podczas wykonywania poszczególnych zadań. W przypadku BHP priorytetem jest jednak zdrowie, a czasami również i życie ludzi.

Właściwy dobór odzieży BHP

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednio dobrana odzież BHP w znacznym stopniu wpływa na bezpieczeństwo pracowników. Jednak, aby spełniała ona swoje zadanie, powinna posiadać odpowiednie certyfikaty i być dostosowana do norm i wymogów. Przede wszystkim, przed zakupem odzieży BHP należy obiektywnie oszacować ryzyko zagrożenia na danym stanowisku pracy. Istotne może być na przykład narażenie pracownika na różnego rodzaju chemikalia czy zmienne warunki atmosferyczne. Dopiero po określeniu potrzeb należy zdecydowań się na określoną odzież ochronną. Dostępne na rynku są, chociażby ubrania kwasoodporne, termoochronne, czy przeznaczone do spawania. Można znaleźć je między innymi w ofercie sklepu bhp w Tychach Jatex.

Gdzie można zaopatrzyć się w profesjonalną odzież roboczą?

Zapewnienie profesjonalnej odzieży ochronnej jest obowiązkiem pracodawcy, a nie pracownika. Tego typu strój można bez większego problemu zakupić na przykład w hurtowni BHP Tychy - Jatex. Oferuje ona bardzo szeroki wybór odzieży BHP w Tychach. Pozwala to zapewnić pracownikom najlepszą w jakość w atrakcyjnych cenach.

Polecane

  • 1