sobota, 17 grudzień 2022 15:30

Na czym polega doradztwo budowlane?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
doradca-budowlany.pl doradca-budowlany.pl materiały prasowe

Przystępując do inwestycji budowlanej z pewnością mieliście sporo różnych wątpliwości lub problemów na poszczególnych etapach realizacji.

Zwłaszcza prowadząc budowy dużych konstrukcji i budynków niuansów oraz specyficznych zagadnień jest znacznie więcej niż w przypadku budowy niedużego domu lub budynku gospodarczego. W przypadki takich mniejszych realizacji doradztwo budowlane specjalisty może nie być konieczne jednak w przypadku większych projektów z pewnością może ono być przydatne. Na czym polega polega profesjonalne doradztwo budowlane i jakich tematów może dotyczyć?

Specjalistyczne i profesjonalne doradztwo budowlane

Wsparcie w postaci przekazywania wiedzy i porad oraz szczegółowego doradztwa budowlanego może dotyczyć różnej tematyki. Zarówno na początkowych etapach jak i na zakończenie projektu. Wsparcie i doradztwo budowlane może dotyczyć wyboru działki pod inwestycję oraz jej lokalizację, wyboru biura projektowego oraz wsparcia w rozmowach na etapie opracowania projektu, jak i w trakcie prowadzonych prac budowlanych i odbiorów poszczególnych etapów. Wsparcie eksperta lub rzeczoznawcy budowlanego oraz jego doradztwa oczywiście najbardziej przydaje się w sytuacjach, w których pojawiają się jakieś problemy albo wątpliwości. W zależności od typu budynków, projektu lub jakości prac wykończeniowych mogą one dotyczyć tak na prawdę każdego elementu. Fundamentów, podłóg, ścian, instalacji sanitarnych i elektrycznych, konstrukcji czy okien albo dachów. Dlatego tak ważne jest aby osoby, które świadczą usługi w zakresie doradztwa budowlanego miały bardzo szeroką i interdyscypilnarną wiedzę z zakresu budownictwa lądowego, prawa budowlanego oraz oczywiście w zakresie realizacji poszczególnych usług budowlanych.

porady w budownictwie

porady w budownictwie

Kim jest doradca budowlany?

Z pewnością to sformułowanie używane jest coraz częściej i chyba o wiele za często. Słyszymy je w odniesieniu do osób, które w marketach budowlanych pomagają klientom wybierać farby czy panele. To zdecydowanie spore nadużycie ponieważ doradca budowlany to osoba, która powinna posiadać znacznie szerszą wiedzę niż tylko o materiałach budowlanych oraz ich zastosowaniu. Profesjonalny doradca budowlany powinien mieć wyższe wykształcenie z zakresu budownictwa lądowego lub architektury bądź też być prawnikiem z dużym doświadczeniem w branży budowlanej. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że usługa doradztwa budowlanego często dotyczy dość poważnych wątpliwości i problemów z zakresu prawa lub konstrukcji budynku. Dlatego inną wiedzę i potrzeby będzie miał inwestor prowadzący budowę małego domu, budynku usługowo-handlowego czy gospodarczego albo użyteczności publicznej, a znacznie inne gdy będzie prowadził budowę dużych budynków mieszkalnych jak apartamentowce, galerie handlowe albo mosty. W takich sytuacjach niezbędna jest pomoc doradcy budowlanego o znacznie szerszej wiedzy niż tylko znajomość dachówek, okien czy tego jaki tynk zastosować.


doradca budowlany

doradca budowlany

Doradztwo budowlane online na najwyższym poziomie

Specyfika branży budowlanej jest bardzo rozległa i bywa mocno zawiła. Dlatego warto szukać informacji oraz pozyskiwać je jedynie z pewnych źródeł oraz osób. Zwłaszcza, że prawo budowlane oraz technologie w budownictwie ulegają stałym zmianom i rozwojowi, Jeśli szukasz specjalistycznej wiedzy oraz wsparcia w postaci doradztwa budowlanego koniecznie odwiedź nasz portal i śledź na bieżąco aktualności na doradca-budowlany.pl

To strona stworzona specjalnie z myślą o takich użytkownikach jak Ty, którzy poszukują merytorycznych i aktualnych informacji oraz porad w zakresie budownictwa oraz prawa budowlanego.

 

Polecane

  • 1