czwartek, 28 lipiec 2022 10:51

Kurs języka niemieckiego we Wrocławiu – jak wybrać odpowiedni?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kurs języka niemieckiego Wrocław Kurs języka niemieckiego Wrocław pexels

Język niemiecki to jeden z najpopularniejszych języków obcych w naszym kraju. Uczą się go zarówno dzieci i młodzież (nierzadko obowiązkowo w ramach zajęć szkolnych), jak i dorośli.

Jest to niemniej powszechny język biznesu jak angielski. Lawinowo rosnąca ilość firm z niemieckim kapitałem sprawia, że znajomość tego języka coraz częściej staje się bramą do awansu i kariery. Jak znaleźć odpowiedni kurs języka niemieckiego dla siebie?

Mów już od pierwszych zajęć

Kurs języka niemieckiego Wrocław powinien dawać nam jak najwięcej możliwości rozgadania się. Już po pierwszych zajęciach powinniśmy być w stanie powiedzieć coś w tym języku, nawet jeżeli będzie to nasz pierwszy z nim kontakt. 

Nauka języków obcych niczym nie przypomina już tego co pamiętać z czasów, gdy zasiadaliśmy w szkolnych ławkach. Dziś w nauczaniu królują metody bezpośrednie oparte na komunikacji. Podczas zajęć językowych mówimy, przełamując barierę językową i wykorzystując język w praktycznym i przydatnym kontekście już podczas jego nauki.

Często w tym celu wykorzystuje się gry i zabawy językowe, które pomagają uczestnikom kursu języka niemieckiego otworzyć się i zapomnieć o swoich ograniczeniach językowych, podczas świetnej wspólnej zabawy. 

Właśnie w taki sposób wyglądają zajęcia w szkole Gerelis – gdzie nie używa się nudnych i często zdezaktualizowanych podręczników, tylko materiały przygotowane specjalnie przez właścicielkę szkoły. W szkole również często odbywają się w różnych formach warsztaty, które pomagają dodatkowo przyswajać wiedzę w naturalnych sytuacjach, w których komunikacja za pomocą języka staje się niezwykle pomocna. 

niemiecki gerelis

Niemiecki to jeden z najbardziej pożądanych języków na rynku pracy

Atmosfera zajęć – równie ważna co kompetentny lektor

Podczas nauki języka niemieckiego ważna jest również atmosfera, w której przebiegają zajęcia. Dobrze gdy zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych lektorów, w tym przez native speakerów, którzy wiedzą, jak zachęcić i zmotywować swoich uczniów do wysiłku i nauki kolejnych porcji słownictwa. 

Istnieją naukowe dowody na to, że nauka w przyjaznej atmosferze, w kameralnej grupie osób, które mają szanse zapoznać się ze sobą i zaprzyjaźnić, przebiega efektywniej. 

Dlatego właśnie w szkole Gerelis stawia się na kameralne grupy liczące od 4 do 6 osób. Dzięki temu lektor ma również więcej czasu, który może poświęcić konkretnym osobom w grupie, dając wszystkim szanse na szybki i równomierny rozwój kompetencji językowych. Dodatkowo siedziba tej szkoły jest domem tymczasowym dla zwierząt ze schroniska – co dodatkowo sprawia, że nauka w towarzystwie szkolnych zwierzaków staje się jeszcze przyjemniejsza.

Twoja wiedza w dobrych rękach

Nauka języków obcych to inwestycja we własny rozwój. Znajomość języków obcych otwiera drzwi kariery i możliwości pracy w zagranicznych firmach, zarówno tych, które zdecydowały się na otworzenie swoich biur w naszym kraju, jak i tych, które na co dzień współpracują z zagranicznymi podmiotami. Każdy nowy język, który poznajemy to nowe możliwości – warto więc poświęcić swój czas i fundusze na naukę. Pamiętajmy tylko o tym, aby oddać naszą naukę w odpowiednie ręce osób, które mają doświadczenie i wiedzę dotyczącą tego jak uczyć.

Polecane

  • 1