piątek, 26 luty 2021 16:58

Kupowanie online mebli do ogródków gastronomicznych – czy to się opłaca?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Wyposażenie ogródków restauracyjnych Wyposażenie ogródków restauracyjnych Pixabay

Zakupy online stają się ostatnio jednym z dominujących rozwiązań. Trudno się dziwić – są niezmiernie wygodne, pozwalają oszczędzić czas, a także niejednokrotnie również znaleźć świetne okazje cenowe.

 

Czy dotyczy to również branży kawiarniano-restauracyjnej? Zdecydowanie tak. Właściciele tego typu lokali mogą pozyskiwać rozmaite produkty właśnie za pośrednictwem sklepów e-commerce. Czy ten kanał zakupowy sprawdza się także podczas kupowania mebli oraz rozmaitych akcesoriów do ogródków gastronomicznych? Zastanowimy się nad tym poniżej.

Co musi się znaleźć w ogródku kawiarnianym lub restauracyjnym?

Podstawową funkcją tak lubianych ogródków gastronomicznych jest dostarczanie wygodnego i przytulnego miejsca do przyjemnego spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Aby było to możliwe, trzeba oczywiście zadbać o zastosowanie odpowiedniego wyposażenia.

Co się do niego zalicza? Podstawą są oczywiście funkcjonalne meble wypoczynkowe. W zależności od charakteru lokalu mogą to być duże i głębokie fotele w towarzystwie stolików kawowych w kawiarniach lub pełnowymiarowe stoły i standardowe krzesła w restauracjach.

Czy coś jeszcze może się przydać? Właściciele restauracji stawiają oczywiście na akcesoria podnoszące funkcjonalność przestrzeni. Przydają się choćby parasole na solidnych podstawach, które chronią przed promieniami słońca lub deszczem.

Innym, praktycznym i naprawdę dekoracyjnym typem dodatków są poduszki na fotele i krzesła. Warto nabyć duże, wygodne poduchy na siedziska, a także dekoracyjne poduszeczki, które również wpływają na komfort, a przy tym stanowią fenomenalną ozdobę.

Oprócz tego niezmiernie ważne są elementy dekoracyjne, na przykład donice lub osłonki na nie. Dzięki nim buduje się niepowtarzalny charakter przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej. Takie wyposażenie można znaleźć w sklepie https://bazkar.pl/.

Kupowanie online wyposażenia – zalety kanału sprzedażowego

Okazuje się zatem, że bez odpowiedniego wyposażenia nie da się zbudować ogródka gastronomicznego. Czy można zatem tego typu przedmioty nabyć za pośrednictwem Internetu?

Kupowanie online pozwala na komfortowe robienie mniejszych i większych zakupów. Sprawdza się to także w przypadku pozyskiwania mebli do lokali usługowych, w tym z sektora HoReCa.

Jakie są zalety takiego rozwiązania? Podstawową korzyścią jest oczywiście olbrzymia wygoda kupowania za pośrednictwem e-commerce. Zakupy da się zrobić o dowolnej porze dnia lub nocy, co dla nieustannie zapracowanych właścicieli kawiarni lub restauracji jest niezmiernie praktyczne.

Komfort dotyczy również oczywiście kwestii dostawy wyposażenia i akcesoriów. Nie trzeba bowiem szukać na własną rękę odpowiedniego samochodu dostawczego. Wszystkie meble trafiają wprost pod wybrany adres, w wyznaczonym czasie. Pozwala to lepiej zaplanować wszystkie działania, dopasować pracę lokalu do działań rozładunkowych oraz ustawiania nowych mebli.

Podczas takich zakupów paradoksalnie oszczędza się czas. Z jednej strony trzeba co prawda poczekać kilka dni na dostawę. Z drugiej nie ma konieczności tracenia całego dnia dojazd do sklepu i spacerowanie w tłumie innych klientów po sklepach.

W końcu w sklepach online często można trafić na niezmiernie korzystne oferty cenowe, niejednokrotnie znacznie niższe niż w stacjonarnych placówkach. Dzięki temu właściciele lokali są w stanie zakupić dobrej jakości meble, dbając równocześnie o firmowy budżet.

Meble dla HoReCa – wyprzedaże online poza sezonem

Pozostaje jeszcze jedna, ważna kwestia. Choć ogródki gastronomiczne działają głównie sezonowo – od pierwszych, ciepłych dni wiosennych aż do przymrozków jesiennych, to zakupy w sklepach online warto robić w zasadzie przez cały rok, a zwłaszcza poza głównym sezonem pracy.

Okres jesienno-zimowy na zakup mebli i akcesoriów do tego typu przestrzeni ma też inną, wielką zaletę. Skoro ogródek nie funkcjonuje w tym czasie, bez trudu można przeprowadzić wszelkie zmiany i rearanżację, które nie odbijają się na funkcjonalności lokalu, nie ograniczają też komfortu odwiedzających go gości. Można bez trudu wymienić meble, jak i pomyśleć nad zmianą dodatków, aby od wiosny wrócić do gości w zupełnie nowej odsłonie.

Ciekawe i nowoczesne meble do ogródków gastronomicznych

Wygodne, funkcjonalne wyposażenie dla gastronomii stanowi często klucz do sukcesu danego lokalu. Warto zatem dobrze przemyśleć typ mebli, tworzywo, z którego mają być wykonane oraz stylistykę, spójną z pozostałymi przestrzeniami. Takie zakupy naprawdę bez trudu da się zrobić przez Internet – oszczędzając czas, pieniądze i nerwy.

Polecane

  • 1