poniedziałek, 26 wrzesień 2022 15:13

Jak przygotować się do organizacji konferencji firmowej?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
sala konferencyjna w Pszczynie sala konferencyjna w Pszczynie pixabay

Organizacja konferencji firmowej to bardzo duże wyzwanie logistyczne. Wszelkie kwestie związane z nagłośnieniem, zaproszeniem gości, wyborem odpowiedniej sali czy cateringu muszą zostać dopięte na ostatni guzik. Od czego zacząć planowanie konferencji, tak aby dobrze się do niej przygotować?

 

Miejsce, w którym odbędzie się konferencja

Konferencje odbywają się dziś w różnych miejscach, jednak ich organizator powinien zaufać podmiotom, które mają spore doświadczenie w przygotowywaniu tego typu imprez. Organizacja konferencji firmowej stanowi bowiem ogromne wyzwanie, dlatego część obowiązków dobrze powierzyć dobremu partnerowi. Mowa tutaj przede wszystkim o przygotowaniu sali, w której odbędzie się spotkanie, wraz z jej właściwym nagłośnieniem oraz zadbaniem o sprzęt, taki jak laptopy czy rzutnik. Konferencja firmowa nie może obejść się bez poczęstunku- najczęściej gościom serwowane są nie zimne kanapki, a dwudaniowy obiad. Jeśli spotkanie trwa kilka dni, to należy dodatkowo zapewnić im noclegi oraz pełne wyżywienie.

Odpowiedni plan kluczem do sukcesu

Wybór miejsca, w którym odbędzie się konferencja, nie jest łatwym zadaniem, jednak jeśli uda nam się podjąć właściwą decyzję, możemy śmiało przejść do planowania działań krok po kroku. Opracowanie właściwej strategii jest konieczne, gdyż bez niej bardzo trudno będzie nam zorganizować wszystko na czas. W firmie powinna zostać wyznaczona jedna osoba, która wykonanie poszczególnych zadań będzie koordynować. Jeśli impreza organizowana jest na szeroką skalę, to takich osób może być oczywiście więcej. Warto zaplanować co do dnia realizację konkretnych czynności, na przykład wybór menu czy wysłanie zaproszeń gościom. Na przygotowanie konferencji warto dać sobie nieco więcej czasu- niech nie będzie to kilka tygodni, a kilka miesięcy, tak aby uniknąć zbędnego stresu i pośpiechu.

Agenda spotkania dla wszystkich uczestników

Wynajem sali konferencyjnej i ustalenie wszelkich szczegółów spotkania pozwala przejść do sporządzenia planu, czyli agendy konferencji. Ważne, aby była ona gotowa na kilka tygodni przed wydarzeniem, tak aby każdy uczestnik mógł się wnikliwie z nią zapoznać. Dzięki temu będziemy mieli czas na wprowadzenie ewentualnych korekt. Wybierzmy miejsce, którego właściciele elastycznie podchodzą do klientów biznesowych- takie jak sala konferencyjna w Pszczynie. Umożliwia to szybkie reagowanie na jakiekolwiek zmiany w harmonogramie, a tym samym płynny przebieg imprezy.

Polecane

  • 1